کنتاکتور اشنایدر الکتریک 80 آمپر 48 ولت AC

کنتاکتور اشنایدر الکتریک 80 آمپر 48 ولت AC سری D

کنتاکتور 80 آمپر 48 ولت AC ، 

LC1D80E5 ، 


کاتالوگ کالا ، 


   کنتاکتور در واقع کلیدی اتوماتیک است که با اعمال فرمان به بوبین آن (پایه های A1 و A2) کنتاکت ها یا تیغه های آن جذب یا از یکدیگر جدا می شوند. هنگامی که فاز البته با ولتاژ استاندارد بهA1  و نول به A2 متصل شود بوبین یا سیم پیچ کنتاکتور فعال می شود. در واقع ساختمان داخلی کنتاکتورها شبیه به رله است با این تفاوت که کنتاکتور ها در مدارهایی با جریان و ولتاژ بالا هم به کار می روند.

کنتاکتورهای اشنایدر از 9 تا 800 آمپر طراحی و تولید می شوند. کنتاکتورها برای کنترل بارهای الکتریکی مختلف شامل انواع مداراهای روشنایی با خاصیت مقاومتی، الکتروموتورها و سیم پیچ ها با خاصیت سلفی، بانک های خازنی با خاصیت خازنی و سایر تجهیزات الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند.

اصول عملکرد کنتاکتور:

   کنتاکتور از دو هسته که به شکل E یا U که یکی ثابت و دیگری متحرک است تشکیل شده است. در میان هستۀ ثابت یک بوبین یا سیم پیچ قرار گرفته و زمانی که جریان الکتریکی در بوبین به وسیلۀ شستی فرمان برقرار شود خاصیت مغناطیسی در آن ایجاد شده و مانند یک آهن ربا قسمت متحرک هسته را جذب می کند هنگام جذب دو هسته کنتاکت هایی که در محل جذب قرار دارد به هم متصل می شوند و کنتاکتور در حالت وصل قرار می گیرد.

   در نقطۀ مقابل به منظور قطع کنتاکتور، فنرهای موجود بین دو هسته در هنگام قطع تغذیۀ بوبین عمل کرده و دو هسته را از یکدیگر جدا می کند و عامل غیر فعال شدن مدار قدرت می گردد.

 اجزای کنتاکتور:

   در واقع کنتاکتور از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است که شامل:

1- تیغه های قدرت

   تیغه‌های کنتاکتور شامل تیغه‌های قدرت و تیغه‌های فرمان است که تیغه‌های قدرت وظیفۀ انتقال جریان الکتریکی اصلی را پس از هر بار تحریک بوبین به عهده دارند. 

2- بوبین یا سیم پیچ

   بوبین کنتاکتور یک هستۀ مغناطیسی سیم پیچی شده است که نیروی لازم را برای اتصال فیزیکی تیغه های اصلی برای جاری شدن جریان الکتریکی در مدار قدرت را فراهم می‌سازند.

3- بدنۀ کنتاکتور

   این قسمت برای تفکیک بخش های هادی و خطرناک کنتاکتور و حفاظت افراد مونتاژ کار تابلو و اپراتورها که از کنتاکتور استفاده می کنند به کار می‌رود. جنس بدنۀ کنتاکتور معمولاً از مواد عایق مانند باکالیت، نایلون۶ (دسته ای از پلیمرها با ساختار پلی آمیدی) و پلاستیک های فشرده و مقاوم در برابر حرارت است.

4- تیغه های فرمان

   تیغه‌های فرمان به منظور استفاده در مدار فرمان استفاده می شوند. تیغه‌های فرمان به دو شکل باز و بسته روی بدنۀ کنتاکتور قرار گرفته اند. این تیغه‌ها پس از هر بار تحریک بوبین تغییر وضعیتی به حالت عکس می‌دهند.

   


فنی
کد فنیLC1D80E5
نوع استفادهAC-1 ,AC-3
تعداد پل3P
تعداد کنتاکتهای کمکی1NO+1NC
ترکیب بندی کنتاکتها3NO
ولتاژ کویل48VAC-50Hz
توان 380/400V , kW37
جريان مجاز غير موتوری AC1(آمپر)125A (<=60C)at<=440VAC,AC-1 for power circuit
جريان مجاز موتوری AC3(آمپر)80A (<=60C)at<=440VAC,AC-1 for power circuit

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 1650
  • مدل کالا: LC1D80E5
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: کنتاکتور 80 آمپر 48 ولت AC, کنتاکتور اشنایدر الکتریک