کنتاکتور اشنایدر الکتریک 80 آمپر 24 ولت AC

کنتاکتور اشنایدر الکتریک 80 آمپر 24 ولت AC سری D

کنتاکتور 80 آمپر 24 ولت AC ، 

LC1D80B7 ، 


کاتالوگ کالا ، کنتاکتورها کلیدهای مغناطیسی هستند و مهمترین جزء مدارهای فرمان الکتریکی به شمار می آیند. از کنتاکتورها در ماشین های صنعتی به منظور راه اندازی و کنترل استفاده می شود.

کنتاکتور از یک مغناطیس الکتریکی که یک قسمت از هسته آن متحرک بوده و توسط فنری از قسمت ثابت جدا نگه داشته می شود و یک سری کنتاکت عایق شده از یکدیگر به آن متصل می باشند و با آن حرکت می کنند تشکیل شده است. در قسمت ثابت این مغناطیس الکتریکی نیز یک سری کنتاکت دیگر، محکم شده است. تا هنگامیکه از سیم پیچ مغناطیس الکتریکی، جریان معینی عبور می کند، کنتاکت های متحرک، توسط نیروی مغناطیس به کنتاکت های ثابت فشرده شوند و در همان حال یا یک یا چند فنر فشرده شده و کشیده می شوند. اما زمانیکه ولتاژ تغذیه قطع شده و یا از حد معینی کمتر شود، نیروهای فنرها باعث می شود که این کنتاکت ها بطور اتوماتیک از یکدیگر جدا شوند. عکس این حالت نیز صادق است؛ یعنی در حالت بدون جریان بودن سیم پیچ, کنتاکت های ثابت و متحرک به یکدیگر متصل بوده و در حالتی که از آن جریان عبور می کند، این کنتاکت ها از یکدیگر باز می شوند. چون لازم است که از تمام کنتاکت های کنتاکتور جریان یکسانی عبور کند، لذا کنتاکتورهای استاندارد شده معمولاً دارای سه کنتاکت اصلی برای مدار فرمان می باشند.

کنتاکتورها در هنگام قطع و وصل کنتاکت ها بر روی هم سائیدگی مکانیکی ندارند لذا عمر مکانیکی آنها نسبت به سایر کلیدها بیشتر است.

 کنتاکتور 80 آمپر 24 ولت ACبا کد فنی LC1D80B7، به منظور کنترل موتور و اضافه بار به کار می رود. برخی از خصوصیات این کنتاکتور عبارتند از:

تعداد پل: 3P

ترکیب کنتاکت ها: 3 NO

جريان مجاز موتوری AC3: 80 آمپر

جريان مجاز غير موتوری AC1: 125 آمپر

توان موتوری: 37 کیلووات

تعداد کنتاکتهای  کمکی: NO+1NC 1

نوع کنترل مدار: AC 50/60 Hz

 

  

فنی
کد فنیLC1D80B7
تعداد کنتاکتهای کمکی1NO+1NC
توان 380/400V , kW37
جريان مجاز غير موتوری AC1(آمپر)125
جريان مجاز موتوری AC3(آمپر)80

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 1193
  • مدل کالا: LC1D80B7
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: کنتاکتور 80 آمپر 24 ولت AC, کنتاکتور اشنایدر الکتریک