کنتاکتور اشنایدر الکتریک 65 آمپر 24 ولت AC

کنتاکتور اشنایدر الکتریک 65 آمپر 24 ولت AC سری D

کنتاکتور 65 آمپر 24 ولت AC ، 

LC1D65AB7 ، 


     به طور کلی اصول کار کنتاکتورها به این صورت است که، کنتاکتور از یک مغناطیس الکتریکی که یک قسمت از هسته آن متحرک بوده و توسط فنری از قسمت ثابت جدا نگه داشته می شود و یک سری کنتاکت عایق شده از یکدیگر به آن متصل می باشند و با آن حرکت می کنند تشکیل شده است. در قسمت ثابت این مغناطیس الکتریکی نیز یک سری کنتاکت دیگر، محکم شده است. تا هنگامیکه از سیم پیچ مغناطیس الکتریکی، جریان معینی عبور می کند، کنتاکت های متحرک، توسط نیروی مغناطیس به کنتاکت های ثابت فشرده شوند و در همان حال یا یک یا چند فنر فشرده شده و کشیده می شوند. اما زمانیکه ولتاژ تغذیه قطع شده و یا از حد معینی کمتر شود، نیروهای فنرها باعث می شود که این کنتاکت ها بطور اتوماتیک از یکدیگر جدا شوند. عکس این حالت نیز صادق است؛ یعنی در حالت بدون جریان بودن سیم پیچ, کنتاکت های ثابت و متحرک به یکدیگر متصل بوده و در حالتی که از آن جریان عبور می کند، این کنتاکت ها از یکدیگر باز می شوند. چون لازم است که از تمام کنتاکت های کنتاکتور جریان یکسانی عبور کند، لذا کنتاکتورهای استاندارد شده معمولاً دارای سه کنتاکت اصلی برای مدار فرمان می باشند.

   کنتاکتورها در هنگام قطع و وصل کنتاکت ها بر روی هم سائیدگی مکانیکی ندارند لذا عمر مکانیکی آنها نسبت به سایر کلیدها بیشتر است.

کنتاکتور 65 آمپر 24 ولت  ACاشنایدر الکتریک با کد فنی LC1D65AB7، و با نام اختصاری LC1D به منظور کنترل موتور و مقاومت بار طراحی شده است.

برخی از خصوصیات فنی این کنتاکتور عبارتند از:

تعداد پل: 3P

جريان مجاز موتوری AC3: 65 آمپر

جريان مجاز غير موتوری AC1: 80 آمپر

توان: 30 کیلووات

تعداد کنتاکت های کمکی: 1NO + 1NC

ترکیب اتصالات کنتاکت ها: 3 NO

 


 

 

 

 

 فنی
تعداد کنتاکتهای کمکی1NO+1NC
توان 380/400V , kW30
جريان مجاز غير موتوری AC1(آمپر)80
جريان مجاز موتوری AC3(آمپر)65

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • مدل کالا: LC1D65AB7
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: کنتاکتور 65 آمپر 24 ولت AC, کنتاکتور اشنایدر الکتریک