کنتاکتور اشنایدر الکتریک 50 آمپر110 ولت AC

کنتاکتور اشنایدر الکتریک 50 آمپر110 ولت AC سری D

کنتاکتور 50 آمپر110 ولت AC ، 

LC1D50AF7 ، 


کاتالوگ کالا ، 


روش استفاده از کنتاکتور

   برای اینکه مدار قدرت جریان را به مصرف کننده برساند، باید بوبین کنتاکتور تحریک شود، معمولاً برای رساندن جریان به بوبین هر کنتاکتور به جای استفاده از کلید یک پل از شستی استفاده می شود. البته می دانیم که اگر در یک مدار برای قطع و وصل از شستی استفاده کنیم، مدار لحظه ای خواهد بود مانند زنگ اخبار (ناپایدار)، اما کنتاکتور باید به طور دایم وصل باشد. به همین دلیل از تیغه های کمکی استفاده می شود. به این ترتیب که با یک بار فرمان دادن به کنتاکتور به وسیله شستی وصل شده و با قطع شستی، کنتاکتور قطع نمی گردد و برای قطع کردن مدار کنتاکتور از شستی دیگری استفاده می کنیم.

 

علامت اختصاری کنتاکتور

   علامت اختصاری کنتاکتور، شباهت زیادی به علایم اختصاری کلیدهای اهرمی سه فاز دارد و تفاوت آن وجود بوبین و تیغه های کمکی (فرمان) می باشد.

   علت استفاده از کنتاکتور در صنعت به جهت تنوع در کنترل ماشین های صنعتی و فرمان از چند محل فرمان های اتوماتیک کنترل از راه دور و غیره می باشد که کنترل های گفته شده توسط کلیدهای اهرمی امکان پذیر نیست.

مدار هر کنتاکتور از دو مدار کاملاً جداگانه تشکیل می شود: مدار قدرت - مدار فرمان.

 

الف. مدار قدرت:

   مانند هر کلید سه فاز دیگر (اهرمی، چاقویی، زبانه ای، سلکتوری و ...) جریان سه فازه را به مصرف کننده می رساند. می دانیم که پلاتین و کنتاکت هایی که برای انتقال جریان در مدار قدرت به کار می روند باید علاوه بر جریان نامی Ie، تحمل جریان راه اندازی را نیز داشته باشند. سیم ها، کابل ها، وسایل کنترل و فیوزهای قدرت در این مدار باید متناسب با جریان اسمی مصرف کننده تعیین شوند.

 

ب. مدار فرمان:

   این مدار هیچ رابطه ای با مدار قدرت ندارد. توسط این مدار جریان به بوبیین (سیم پیچ کنتاکتور) می رسد. پلاتین و کنتاکت های مدار فرمان (تیغه های کمکی) برای جریان های کم ساخته می شوند. سیم های مدار فرمان نیز به همان نسبت نازک تر انتخاب می شوند. فیوز برای این مدار متناسب با جریان سیم پیچ بوبین کنتاکتور در نظر گرفته می شود، ولتاژ مدار فرمان برای ولتاژ سیم پیچ کنتاکتور یعنی Uc انتخاب می شود که هیچ ارتباطی با ولتاژ نامی کنتاکتور (Ue) ندارد. همان طور که گفتیم حتی می تواند از جریان مستقیمم هم استفاده شود، بهترین راه تهیه ولتاژ برای مدار فرمان استفاده از ثانویۀ ترانسفورماتور تغذیه می باشد.
فنی
کد فنیLC1D50AF7
تعداد کنتاکتهای کمکی1NO+1NC
توان 380/400V , kW32
جريان مجاز غير موتوری AC1(آمپر)80
جريان مجاز موتوری AC3(آمپر)50

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 1297
  • مدل کالا: LC1D50AF7
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: کنتاکتور50 آمپر110 ولت AC, کنتاکتور اشنایدر الکتریک