کنتاکتور اشنایدر الکتریک 40 آمپر 220 ولت AC

کنتاکتور اشنایدر الکتریک 40 آمپر 220 ولت AC سری D

کنتاکتور 40 آمپر 220 ولت AC ، 

LC1D40AM7 ، 

کاتالوگ کالا ، 


اطلاعات بيشتر ، 

کنتاکتورها:

   کنتاکتورها در حالتی که بخواهیم بار را تغذیه، حفاظت و کنترل کنیم، کاربرد فراوانی دارند. کنتاکتورها به لحاظ جریان دارای دو قسمت مجزا هستند؛ جریان قسمت بار که جریان تغذیه بار را عبور می دهد؛ و جریان قسمت تحریک کویل که جریان تحریک بوبین کنتاکتور را جهت مغناطیسی شدن آن عبور می دهد. قاعدتاً جریان بار، وابسته به ولتاژ شبکه و ولتاژ مورد نیاز بار است. ولی ولتاژ قسمت تحریک کنتاکتورهای اشنایدر الکتریک می تواند 24، 48،  110، 220 و 380 ولت از نوع DC یا AC باشد. حتی می تواند مستقیماً از ولتاژ خط باشد. البته تأمین جریان تحریک بوبین توسط ولتاژهای DC برای کنتاکتورها مناسب تر است و در صورت دسترسی به ولتاژ DC، استفاده از آن پیشنهاد می گردد.

   از لحاظ جریان بار، کنتاکتورهای اشنایدر الکتریک که عمدتاً به صورت سه فاز هستند، تا 800 آمپر ساخته می شوند و جریان کویل به اندازه کنتاکتور وابسته است. در حالتی که کنتاکتورهای جریان بالا مانند 800 آمپر مصرف شوند، جریان کویل یا تحریک هم یک جریان قابل ملاحظه خواهد بود. چنانچه از نظر کاریردهای کنترلی بخواهیم آنرا از راه دور تأمین کنیم، به دلیل افت ولتاژ قابل توجهی که خواهد داشت باید از کابل هایی با سطح مقطع نسبتاً بالا استفاه گردد که مقرون به صرفه نیست. در این حالت می توان مشابه طبقات ترانزیستور در تقویت کننده ها، از طبقات متوالی کویل کنتاکتور مانند شکل زیر استفاده نمود.

                                        

  طرز کار مدار بدین شکل است که با تحریک بوبین کنتاکتور C4، بوبین کنتاکتور C3 و به همین ترتیب بوبین کنتاکتورهای C2 و C1 تحریک می گردند. در نهایت به دلیل کوچک شدن اندازه کنتاکتور C4 نسبت به C1، جریان تحریک i4 به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. و این در حقیقت یکی از مهمترین مزایای استفاده از کنتاکتورها در شبکه توزیع فشار ضعیف جهت کنترل عملکرد بار است. در عمل طبقات C4 و C3 تبدیل به رله های مغناطیسی می شوند که خود نوعی کنتاکتور بوده و به رله های مینیاتوری معروف می باشند. در شکل فوق، جریان های i4، i3، i2 و i1 جریان های تحریک هستند و کنتاکتورهای طبقات C3 و C2 می توانند در کنار کنتاکتور اصلی C1 نصب شوند و جریان های تحریک آنها در محل نصب تأمین گردد.

   کنتاکتورها را می توان به کویل های مغناطیسی اضافه بار مجهز کرد که وظیفه حفاظت بار را در مقابل اضافه بار عهده دار است و نیز با نصب طبقات فیوز در بالای کنتاکتور در مسیر جریان بار، می توان عمل حفاظت در مقابل اتصال کوتاه را هم انجام داد.
فنی
کد فنیLC1D40AM7
تعداد کنتاکتهای کمکی1NO+1NC
توان 380/400V , kW18.5
جريان مجاز غير موتوری AC1(آمپر)60
جريان مجاز موتوری AC3(آمپر)40

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 744
  • مدل کالا: LC1D40AM7
  • موجودی: در انبار
  • 715,000 تومان

برچسب ها: کنتاکتور 40 آمپر 220 ولت AC, کنتاکتور اشنایدر الکتریک