کنتاکتور اشنایدر الکتریک 12 آمپر 24 ولت AC

کنتاکتور اشنایدر الکتریک 12 آمپر 24 ولت AC

کنتاکتور 12 آمپر 24 ولت AC ، 

LC1D12B7 ، 


کاتالوگ کالا ، کنتاکتورها، کلیدهای الکترومغناطیسی هستند که مهمترین بخش مدارهای فرمان الکتریکی را تشکیل می دهند. برای راه اندازی و کنترل اکثر ماشین های صنعتی از کنتاکتور استفاده می شود.


    بیشتر بخوانید:


کنتاکتور اشنایدر الکتریک

کاربرد کنتاکتور


این نوع کنتاکتور با جریان نامی 9 آمپر، ولتاژ فرمان 24 ولت (AC) و در سری D شرکت اشنایدر تولید و در بازار موجود می باشد.

کنتاکتورها نسبت به کلیدهای ساده دارای مزایایی هستند که به طور خلاصه عبارتند از:

1- فرمان از چند  نقطه

2- فرمان از راه  دور

3- مقرون به صرفه بودن 

4- قطع اتوماتیک در صورت قطع برق شبکه

5- طراحی مدارات مختلف


 تفاوت کنتاکتور AC  و  DC

كنتاكتور براي جريان هاي AC و DC طراحی شده است این دو کنتاکتور با یکدیگر تفاوت هایی دارند که از این قرار است؛ دركنتاكتورهاي AC يك حلقۀ اتصال كوتاه براي جلوگيري از لرزش حاصل از فركانس برق به کار می رود نيروي كششي يك مغناطيس الكتريكي جريان متناوب، متناسب با مجذور جريان عبوري از آن و در نتيجه متناسب با مجذور اندكسيون مغناطيسي است.

تعداد دفعاتي كه اين نيرو به بالاترین حد می رسد و صفر مي شود به اندازه دو برابر فركانس شبكه است در نتيجه، در لحظاتي كه مقدار نيروي كششي بيشتر از نيروي مقاوم فنرهاي كنتاكتور باشد، هستۀ كنتاكتور جذب مي شود و در لحظاتي كه مقدار نيروي كششي كمتر از مقدار نيروي فنرها، باشد هسته متحرك آزاد شده و به محل اول خود باز می گردد پس در هستۀ متحرك لرزش و صدا ايجاد خواهد شد.

اين نوسانات را مي توان به وسيلۀ يك حلقه بسته در سطح قطب های جاسازي شده كه حدود نصف تا ۲/۳ سطح هر قطب را پوشانده است از بين برد و لرزش آن را برطرف ساخت. عمل اين حلقه این چنین است كه مانند سيم پيچ ثانويه ترانسفورماتوري كه در حالت اتصال كوتاه قرار دارد، از آن جريان القايي عبور مي كند و باعث ايجاد فوران مغناطيسي فرعي در مدار هسته مي شود اين فوران فرعي با فوران اصلي اختلاف فاز دارد و در لحظاتی كه نيروي كششي حاصل از فوران اصلي صفر باشد، نيروي كششي حاصل از فوران اصلي به بالاترین حد خود می رسد و در حالتي كه نيروي حاصل از فوران ماكزيمم، باشد اين نيرو صفر می شود و چون جمع اين دو نيرو بر هسته متحرك اثر مي گذارد، نيروي كششي در هر لحظه از نيروي مقاومت فنر بيشتر خواهد بود.

ولتاژ تغذيه بوبين متفاوت است و از ۲۴ تا ۳۸۰ ولت ساخته شده است دراكثر كشورهاي صنعتي براي حفاظت بيشتر، تغذيه بوبين كنتاكتور را زير ولتاژ حفاظت شده ۶۵ ولت انتخاب مي كنند و يا براي تغذيه مدار فرمان، از ترانسفورماتور مجزا كننده استفاده می کنند.فنی
کد فنیLC1D12B7
تعداد کنتاکتهای کمکی1NO+1NC
توان 380/400V , kW5.5
جريان مجاز غير موتوری AC1(آمپر)25
جريان مجاز موتوری AC3(آمپر)12

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 1326
  • مدل کالا: LC1D12B7
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: کنتاکتور, کنتاکتور 12 آمپر, تابلو برق, کنتاکتور اشنایدر الکتریک