کنتاکتور اشنایدر الکتریک 9 آمپر 24 ولت AC

کنتاکتور اشنایدر الکتریک 9 آمپر 24 ولت AC سری D

کنتاکتور 9 آمپر 24 ولت AC ، 

LC1D09B7 ، 


کاتالوگ کالا ، 


  LC1D09B7 یا کنتاکتور 9 آمپر 24 ولت  ACاشنایدر به منظور کنترل و حفاظت موتورهای AC به کار می رود. رنج جریان مجاز غير موتوری  AC1که کنتاکتور می تواند تحمل کند 25 آمپر است و رنج جريان مجاز موتوری AC3 برای این محصول، 9 آمپر است. در انتخاب کنتاکتورها باید به مشخصاتی همچون: توان موتور، ولتاژ، جریان و ضریب قدرت باری مجاز، تحمل جریان راه اندازی، جریان دائمی و جریان های اتصال کوتاه لحظه ای توجه داشت.

   کنتاکتور در واقع نوعی از کلیدهای الکترو مغناطیسی به شمار می رود که مهمترین بخش مدارهای فرمان الکتریکی را تشکیل می دهد؛ می توان گفت که کنتاکتور جزء اصلی یک مدار کنترل یا فرمان است. امروزه استفاده از کنتاکتورها در ماشین های صنعتی رو به افزایش است به طوری که برای راه اندازی و کنترل اکثر ماشین ها از آن ها استفاده می شود.

   استفاده از کنتاکتورها در مقایسه با کلیدهای معمولی دارای مزایای بسیاری است که در زیر به اختصار به مهمترین آنها اشاره می کنیم:

   ۱. کنترل و فرمان از راه دور توسط کنتاکتور مقرون به صرفه تر و ایمن تر است. این عمل توسط پایه های فرمان که روی کنتاکتور نصب شده  است به راحتی انجام می گیرد. حتی می توان با اضافه نمودن کنتاکت های کمکی، عملیات کنترل و فرمان را گسترش داد.

   2. در مواقعی که برق شبکه قطع شده است، از شروع مجدد خودکار ماشین های از کار افتاده و خطرات ناشی از آنها تا حدود زیادی می کاهد. زیرا تنها از طریق دستور دادن به کنتاکت فرمان کنتاکتور می توان آن را وصل نمود.

   3. کنتاکتورها دارای این قابلیت هستند که می توانند به مصرف کننده از چندین محل فرمان قطع و وصل بدهند؛ این کار باز هم توسط کنتاکت های کمکی و فرمانی که روی کنتاکتور نصب شده انجام پذیر است.

   4. طراحی و ایجاد مدارهای فرمان هوشمند از طریق این کلیدها امکان پذیر است. لوازم جانبی کنتاکتورها متنوع هستند نظیر کنتاکت کمکی، تایمر بادی، قفل مکانیکی و ... که به ایجاد شبکۀ مدار فرمان هوشمند کمک می کنند.

   5. در صورت طراحی مناسب مدار فرمان، فرمان قطع و وصل مدار را سرعت می بخشند.

   6. وجود کنتاکتور باعث  اطمینان در حفاظت مدارات فرمان در دستگاه های مختلف می شود.فنی
کد فنیLC1D09B7
تعداد کنتاکتهای کمکی1NO+1NC
توان 380/400V , kW4
جريان مجاز غير موتوری AC1(آمپر)25
جريان مجاز موتوری AC3(آمپر)9

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 8
  • مدل کالا: LC1D09B7
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: کنتاکتور9 آمپر 24 ولت AC, کنتاکتور اشنایدر الکتریک