کنتاکت کمکی 2NO+2NC مخصوص کنتاکتور سری D و F اشنایدر الکتریک

کنتاکت کمکی 2NO+2NC مخصوص کنتاکتور سری D و F اشنایدر الکتریک

کنتاکت کمکی 2NO+2NC مخصوص کنتاکتور سری D و F

LADN22


     


   بیشترین موارد استفاده از کنتاکت های کمکی کنتاکتور در برق صنعتی است. برخی کنتاکتور ها ممکن است فاقد کنتاکت های NO و NC باشند. در این حالت با نصب کنتاکت های کمکی بر روی آن ها می توان از این امکان استفاده کرد. حرکت کنتاکت های داخلی این تجهیز به قطع و وصل کنتاکتور ارتباط دارد. به طور مثال کنتاکت هایی که در حالت عادی NC هستند، وقتی کنتاکتور عمل کند باز می شوند و برعکس.

   کنتاکت کمکی دو باز و دو  بسته (2 NO + 2 NC)، از لوازم جانبی کنتاکتور به شمار می آید. کنتاکت کمکی می تواند برای ایجاد فرمان های بیشتر در مدارات کنتاکتوری استفاده شود. برای مثال کنتاکتور LC1D09M7، 1NO+1NC کنتاکت کمکی بر روی خود دارد. با نصب LADN22 بر روی کنتاکتور، تعداد کنتاکت های کمکی این قطعه به 3NO+3NC می رسد و می تواند همزمان به 3 کنتاکتور دستور وصل و به 3 کنتاکتور دیگر دستور قطع ارسال کند. کنتاکت کمکی LADN22، حداکثر تا 690 ولت AC را تحمل می کند.

   کنتاکت های کمکی دستگاه های تعویض ثانویه هستند که در ارتباط با تجهیزات سوئیچینگ اولیه مانند قطع کننده های مدار، رله ها و کنتاکتور ها کار می کنند. این کنتاکت ها به طور فیزیکی به مکانیزم اصلی سوئیچ متصل می شوند و همان زمان فعال می شوند. آنها معمولاً به عنوان قفل یا نگهدارنده در مدار کنترل اولیۀ دستگاه به کار می روند و گاهی برای نشان دادن وضعیت عملیات از آنها استفاده می شود. دو نوع اصلی کنتاکت کمکی وجود دارد:

  •  به صورت نرمال باز (NO)
  •  به صورت نرمال بسته (NC)

   برای اتصال LADN22 به کنتاکتور LC1D09M7، در ابتدا کاور روی کنتاکتور را جدا کرده، سپس LADN22 را از بالا و به صورت کشویی روی کنتاکتور نصب می شود. باید دقت کرد که هنگام اتصال کامل دو قطعه، زائده آبی رنگی که زیر کنتاکت کمکی هست و فنر هم دارد، صدای کلیکی بدهد تا از نصب کامل قطعه اطمینان حاصل شود.

   نکته قابل ذکر دیگر این است که LADN22 هم در کنتاکتورهای سری D اشنایدر الکتریک (LC1D09-LC1D150) استفاده می شود و هم برای کنتاکتورهای سری F (LC1F115-LC1F800) به کار می رود.

   حداقل جریان سوئیچ این کنتاکت کمکی 5 میلی آمپر و حداقل ولتاژ سوئیج آن 17 ولت است.فنی
کد فنیLADN22
نوع ولتاژ 690VAC-25,400Hz
کاربرد محصوللحظه ای
ترکیب بندی کنتاکتها2NO+2NC
رنج کنتاکتور TeSys D control relay TeSys F TeSys D

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به سراسر ایران در سریع ترین زمان

  • مدل کالا: LADN22
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: کنتاکت کمکی 2NO+2NC مخصوص کنتاکتور سری D و F, کنتاکت کمکی