سافت استارتر 7.5 کيلو وات ATS22 اشنایدر الکتریک

سافت استارتر 7.5 کيلو وات ATS22 آلتی استارت 22  اشنایدر الکتریک

سافت استارتر 7.5 کيلو وات ATS22 

ATS22D17Q  


کاتالوگ کالا


عملکرد سافت استارتر

   سافت استارتر از تنش هاي الكتريكي و مكانيكي جلوگيری می کند بر این اساس به آن راه انداز نرم نیز گفته می شود. ازسوي ديگر راه انداز نرم به اين معنی است كه موتور تدريجاً دور گرفته و به دور نامی خود مي رسد. به صورت طبيعي مدت زمان راه اندازي در هنگام استفاده از سافت استارتر بيشتر از حالت اتصال مستقيم موتور به شبكه است با جلوي گیری از تنش هاي مكانيكي عمر مفيد موتور و اتصالات و كوپلينگ هاي مكانيكي و بار افزایش می یابد. در واقع راه انداز نرم موتور، دستگاهی است جهت راه اندازي الكتروموتورهاي سه فاز و تک فاز بصورت كنترل شده.

 

   سافت استارت را نمي توان براي راه اندازي همۀ موتورهاي سه فاز و یا هر باري استفاده نمود. بر این اساس باید نوع باری که قرار است راه اندازی شود مشخص گردد. يك سافت استارتر براي اينكه بتواند جريان راه اندازي را محدود كند ولتاژ را كاهش مي دهد، كاهش ولتاژ باعث كاهش گشتاور راه اندازي موتور می گردد. منظور از گشتاور راه اندازي، نيروي دوراني مورد نياز جهت به حرکت در آوردن بار مي باشد. 


بنابراين اگر بار طوري باشد كه گشتاور راه اندازي (يا نيروي دوراني راه اندازي) بالائي نياز داشته باشد عملاً با سافت استارتر نمي توان آن را راه اندازي نمود. ولی بیشتر بارها گشتاور راه اندازي كمي نیاز دارند. به عنوان مثال فن ها، كمپرسورها و پمپ ها بارهاي ايده آل براي راه اندازي با سافت استارت مي باشند.

 

   روش راه اندازی پمپ توسط سافت استارتر به این صورت است که در هنگام راه اندازی، جريان موتور محدود می شود و به این شکل تنش هاي الكتريكي وارده به شبكه و موتور گرفته می شود و همچنین سافت استارت گشتاور (نيروي دوراني) اضافي وارده به موتور و پمپ را محدود نموده و از تنش های مکانیکی جلو گیری می کند. معمولاً جريان راه اندازي يك موتور با اتصال مستقيم آن به شبكه حدود ۶ برابر جريان نامی موتور است. برای مثال یک موتوري كه جريان نامی آن ۱۰۰ آمپر است در هنگام راه اندازي با اتصال مستقيم به شبكه ۶۰۰ آمپر از شبكه جريان مي كشد که با سافت استارتر جریان راه اندازی در لحظۀ اول محدود و قابل کنترل است.

 


فنی
کد فنیATS22D17Q
نام اختصاریAltistart 22
نوع ولتاژ380V ... 415
جریان نامی پیوسته (آمپر)17A
کاربرد محصولراه اندازهای نرم دیجیتال توان متوسط کاربرد ساده
تعداد فازسه فاز
کاربرد کنترل دورموتورهای آسنکرون
توان موتور(کیلو وات)7.5KW
پورت ارتباطیModbus
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP20

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 12
  • مدل کالا: ATS22D17Q
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: سافت استارتر 7.5 کيلو وات ATS22, سافت استارتر, سافت استارتر اشنایدر الکتریک