حفاظت جان 40 آمپر دو پل Acti 9 iID K

حفاظت جان 40 آمپر دو پل Acti 9 iID K حفاظت جان دو پل

حفاظت جان 40 آمپر دو پل Acti 9 iID K ، 

A9R75240 ، 


کاتالوگ کالا ، 


اطلاعات بيشتر ، 

حفاظت در برابر تماس مستقیم

   این نوع حفاظت شامل جدا کردن وسیله ی برقی توسط جعبه ی محافظتی و حصار، عایق بندی کلیه ی بخش های قابل دسترس آن و حفاظت از طریق سیستم ایمنی، به وسیله ی محدود سازی ولتاژ آن تا مقدار مجاز برای انسان (حدود 50 ولت) می باشد.

   همچنین کابل ها و سیم های رو کار با توکار باید طوری محافظت شوند که ضربات مکانیکی نتوانند آسیبی به آنها وارد کنند. سیم کشی روکار در معرض دید است و از ضربات مکانیکی غیر عمدی مصون می باشد. در صورتی که سیم کشی توکار در معرض دید نیست و به سهولت می توان در موقع کوبیدن میخ برای نصب یک تابلو، سیم یا کابل را معیوب کرد که ممکن است با خطرات جانی نیز همراه باشد. به این دلیل اغلب مقررات ایمنی در برق رسانی مقرر می دارد که کابل ها و سیم های بدون کلاف، توکار نصب شوند و با نصب در لوله حفاظت شوند.


حفاظت در برابر تماس غیر مستقیم

   دربسیاری از کشورها برای تجهیزات با ولتاژ متناوب حداکثر 50 ولت، به جز بعضی از وسایل مانند دستگاه های جوشکاری ولتاژ پایین، هیچ گونه حفاظتی انجام نمی شود. اما برای ولتاژهای بالاتر از 50 ولت، روش های متداولی جهت حفاظت در برابر تماس غیر مستقیم انجام می شود که عبارتند از:

  الف- حفاظت از طریق عایق نمودن و جداسازی وسیله از دسترس افراد

  ب- حفاظت با استفاده از کلید حفاظت ولتاژ (FU) و قطع مدار در ولتاژ تماس بیش از حد در مدت زمان حداکثر 0.2  ثانیه

در این حالت میزان مقاومت زمین کمکی، با توجه به ولتاژ تماس به دست می آید.

  ج- سیستم حفاظت با کلید حفاظت جریان (FI) و قطع مدار در حداکثر حریان خطای نامی سوئیچ در مدت زمان حداکثر 0.2 ثانیه (که مناسب ترین روش برای شبکه های زمین شده است).

  د- حفاظت از طریق اتصال بدنه دستگاه به الکترود زمین. این روش در دو حالت شبکه ی با نول زمین شده به طور مستقیم و شبکه ی با نول زمین شده به طور غیر مستقیم انجام می شود. این روش از نظر اقتصادی زمانی استفاده می شود که در شبکه ی، مصرف کننده های کوچک وجود داشته باشند و امکان زمین کردن به خوبی مهیا باشد.

  هـ - حفاظت دستگاه ها از همبندی: وجود اختلاف پتانسیل الکتریکی بین بدنه ی تجهیزات و زمین، موجب برق گرفتگی اشخاص می شود. لذا به منظور هم پتانسیل سازی تأسیسات فلزی ساختمان با اتصال زمین، در هر ساختمان باید یک هادی، کلیه ی قسمت های فلزی غیر برقدار تجهیزات را از نظر الکتریکی به هادی حفاظتی (ارت) و نول متصل نماید که به این عمل، همبندی گفته می شود. برخی از این قسمت ها عبارتند از: لوله های اصلی فلزی آب، لوله های اصلی گاز، لوله های قائم (رایزرهای) تأسیسات، قسمت های اصلی فلزی ساختمان های (از قبیل: اسکلت فلزی و آرماتورهای بتن مسلح) و الکترودهای اصلی و فرعی اتصال زمین.


   در مواردی که نسبت به کارایی وسائل قطع خودکار مدار (مانند فیوز و کلید اتوماتیک) در هنگام بروز اتصالی بین فاز و نول (یا فاز با بدنه) اطمینان کافی وجود ندارد. باید از همبندی اضافی برای هم ولتاژ کردن استفاده شود. این گونه همبندی ها، باید کلیه ی قسمت های هادی یا فلزی را که به طور همزمان در دسترس قرار دارد، در بر گیرد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

·         قسمت های هادی بیگانه (از هر نوع)

·         قسمت های اصلی فلزی ساختمان ها

·         بدنه ی هادی دستگاه ها و لوازمی که به صورت ثابت نصب شده اند.

·         هادی های حفاظطتی کلیه ی وسائل و دستگاه های نصب ثابت و هادی های حفاظتی پریزها

 

   در پروژه ی برج میلاد در تهران، به دلیل ارتفاع زیاد و کاربرد خاص آن (مخابرات)، از اتصال زمین برقگیر و همبندی بصورت همزمان استفاده شده است. قسمت های مختلف این شبکه عبارتند از:

      ·         توری سیمی که در پایین ترین سطح فونداسیون که در فواصل 4 متری از یکدیگر قرار گرفته اند و محل تقاطع آنها به وسیله ی جوش احتراقی، به صورت کاملاً صلب ایجاد شده است.

       ·         32 عدد میله ی اتصال زمین در نقاط انتهایی توری سیمی که به زمین متصل شده است.

      ·         در 16 نقطه از محل تقاطع سیم ها (رئوس مربع های 4 در 4 متر) سیم مسی بدون روکش با سطح مقطع 120 میلی متر مربع به سمت بالا کشیده شده است که در طول مسیر در فواصل معین با آرماتورها جوش احتراقی شده اند. تعداد 8 رشته از این سیم ها برای سیستم اتصال ساختمان پایه ی برجی (لابی) استفاده شده است. همچنین 8 رشته ی دیگر به سمت بالای برج برای میله ی اصلی، ساختمان رأس و دکل آنتن در نظر گرفته شده و برای مصارف اتصال زمین، همبندی و نیز هدایت جریان الکتریکی صاعقه به سمت زمین مورد استفاده قرار گرفته است. 
فنی
کد فنیA9R75240
نام اختصاریActi 9 iID K
تعداد پل2 پل
جریان نامی پیوسته (آمپر)40 آمپر
جریان نشتی(آمپر)300mA

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 1792
  • مدل کالا: A9R75240
  • موجودی: در انبار
  • تماس بگیرید

برچسب ها: حفاظت جان 40 آمپر دو پل Acti 9 iID K