حفاظت جان 63 آمپر دو پل 300 میلی آمپر اشنایدر الکتریک

حفاظت جان 63 آمپر دو پل 300 میلی آمپر اشنایدر الکتریک

حفاظت جان 63 آمپر دو پل 300 میلی آمپر

A9R44263


کاتالوگ کالا 


زمین الکتریکی

   در زمین کردن الکتریکی، قسمتی از دستگاه برقی که در حالت عادی به بخش های برقدار متصل است، به طرق مختلف زمین می گردد. در واقع زمین کردن الکتریکی، یعنی زمین کردن نقطه ای از دستگاه های الکتریکی و ادوات برقی؛ مانند زمین کردن مرکز ستاره سیم پیچی ترانسفورماتور یا ژنراتور و یا زمین کردن سیم نول که جزئی از آن از مدار الکتریکی باشند. زمین کردم الکتریکی دستگاه ها جهت عملکرد صحیح دستگاه و جلوگیری از افزایش ولتاژ فازهای سالم نسبت به زمین (در موقع اتصالی یکی از فازها با زمین) ضروری است

. از مزایای دیگر زمین کردن الکتریکی، جلوگیری از نامتعادل شدن ولتاژ فازها در اثر عدم تعادل بار، قطع نمودن مدار اتصال کوتاه شده بر اثر عملکرد سیستم حفاظتی و حفاظت دستگاه های برقی هنگام برخورد صاعقه با شبکه می باشد.

  

 زمین کردن الکتریکی به سه دستۀ زمین کردن مستقیم، غیر مستقیم و باز تقسیم می شود:

1.زمین کردن مستقیم:

   مانند اتصال مستقیم نقطه ی صفر ترانسفورماتور با نقطه ای از سیم رابط دو ژنراتور جریان دائم به زمین.


2.زمین کردن غیر مستقیم:

   مانند اتصال نقطۀ صفر ژنراتور توسط یک مقاومت بزرگ به زمین یا اتصال نقطه صفر ستاره ترانسفورماتور توسط سلف بزرگ به زمین (سلف پیترسون یا پیچک محدود کنندۀ جریان زمین).


3.زمین کردن باز:

   در این نوع زمین کردن، نقطۀ صفر یا اصولاً هر نقطه از شبکۀ الکتریکی که دارای پتانسیل نسبت به زمین است توسط یک فیوز فشار قوی، مانند برقگیر، به زمین متصل می شود. در حالت کار عادی شبکه، مدار فیوز باز است، به عبارتی ارتباط شبکه با زمین برقرار نیست.

ولی در مواقعی که ولتاژ زیادی شبکه را تهدید می کند، بدین جهت زمین کردن باز، نوعی از زمین کردن الکتریکی در حالت کار عادی شبکه محسوب نمی شود.

  

   جریان الکتریکی در مواقعی که دستگاه ها و شبکۀ برق رسانی بدون عیب نیز باشد از زمین الکتریکی عبور می کند، در صورتی که عبور جریان از زمین محافظتی، فقط در مواقع ارتباط فازها با زمین ایجاد می شود. زمین کردن الکتریکی در تأسیسات فشار قوی، معمولاً از وظایف توزیع کننده برق است اما در تأسیسات فشار ضعیف تا 1000V، خصوصیات و عملکرد سیستم زمین الکتریکی و حفاظتی باید هر دو با هم در نظر گرفته شوند.

نوع زمین در تأسیسات الکتریکی و نگه داشتن حداقل مقاومت زمین، بستگی به نوع شبکۀ انتخاب شده و سیستم های حفاظتی دارد. 
فنی
کد فنیA9R44263
نام اختصاریACTI9
جریان نشتی(آمپر)300mA

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 14
  • مدل کالا: A9R44263
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: حفاظت جان 63 آمپر دو پل 300 میلی آمپر, محافظ جان, حفاظت جان, محافظ جان اشنایدر الکتریک