حفاظت جان 100 آمپر چهار پل 30 میلی آمپر اشنایدر الکتریک

حفاظت جان 100 آمپر چهار پل 30 میلی آمپر اشنایدر الکتریک

حفاظت جان 100 آمپر چهار پل 30 میلی آمپر

A9R11491 


کاتالوگ کالا 


طول عمر سیستم زمین

   بخش های فلزی یک الکترود زمین در تماس مستقیم با خاک هستند و به همین دلیل تحت تأثیر اقدامات منفی مختلف قرار گرفته که عمر آن را محدود می کنند. هادی های الکترود زمین باید علاوه بر کوچک بودن ابعاد آنها دارای مشخصات زیر باشند:

  • قدرت مکانیکی در طول نصب و عملکرد
  • توانایی مقاومت در برابر خوردگی در خاک
  • ظرفیت تحمل جریان کافی در طول جریان های خطا یا آذرخش


   وقتی که طول عمر مدنظر باشد، خوردگی مهمترین مشکل در الکترودهای دفن شده در زمین است. موارد زیر از جمله خوردگی هایی است که الکترودهای زمین را تحت تأثیر قرار می دهد:

1.         خوردگی گالوانیک (الکتروشیمیایی)

2.       خوردگی که از جریان های DC سرگردانی که در خاک گردش میکنند ناشی میشود. یکی از مواردی که با این پدیده مواجه است، پستهای تغذیهDC  راه آهن یا ترامواست.

3.    خوردگی شیمیایی که به وسیلۀ واکنش های شیمیایی بین فلزی الکترود و ترکیب شیمیایی موجود در خاک ایجاد می شود. ویژگی های خورندۀ خاک به وسیله عدد PH که نشان دهنده اسیدی، خنثی یا بازی بودن خاک است معین می شود.

 

ویژگی های سیستم زمین

   ایجاد یک سیستم زمین مطلوب حتی تا همین سالهای اخیر، صرفاً به مفهوم داشتن شبکۀ زمین با مقاومت هر چه کمتر بوده است. اما با ایجاد شبکههای گستردۀ برق وسیع و با ظرفیت بالا، طبعاً با جریان های اتصال کوتاه فوق العاده روبرو هستیم که با وجود مقاومت کم سیستم زمین، پتانسیل آن ممکن است از حد مجاز ایمنی تجاوز کند. به همین جهت، تحقیقات بعدی مفاهیم جدیدی از لحاظ ایمنی را تحت عنوان کلی کنترل گرادیان پتانسیل، در شرایط بروز خطا معرفی کرده است.


ویژگی های سیستم زمین

سیستم زمین باید دارای سه ویژگی عمده زیر باشد:

   الف) سیستم زمین دارای مقاومت کمی باشد. این کار سبب میشود تا امپدانس مؤلفه صفر دیده شده در نقطۀ اتصالی، مقدار کوچکی داشته باشد این مقاومت کم باعث میشود که هم عملکرد مطمئن و سریع رله های تشخیص فاز به زمین تضمین گردد و هم اضافه ولتاژهای ایجاد شده در فازهای سالم، کمتر از مقادیر پیش بینی شده و مجاز باشند.

   ب) سیستم زمین در محل اتصال برقگیر به زمین، مقاومت موجی کم داشته باشد تا سطح محافظت مناسبی را برای برقگیر به وجود آورد.

برقگیر به منظور تخلیۀ ولتاژ های موجی به زمین در نظر گرفته می شود و بنابراین جریان های موجی با دامنه و شیب قابل ملاحظه از طریق آن به زمین وارد میشود. چنانچه مقاومت موجی سیستم زمین در محل اتصال برقگیر به آن، مقدار زیادی باشد، تخلیۀ کامل و سریع جریان های موجی صورت نمیپذیرد و ولتاژ موجی قابل ملاحظه ای در طرف زمین برقگیر ظاهر می شود. لذا سطح حفاظت برقگیر افزایش می یابد و احتمال آسیب دیدگی تجهیزات پیش می آید.

   ج) سیستم زمین باید بتواند ایمنی افراد و تجهیزات را تأمین نماید. سیستم زمین باید به گونه ای طراحی شود تا با ایجاد مسیر مناسب برای عبور جریان به زمین، چه در حالت عادی و چه در شرایط  خطا تضمین نماید که اشخاص حتی اگر با تجهیزات زمین شده تماس داشته باشند، در معرض شوک الکتریکی خطرناک واقع نشوند.

   علت شوک اعمال ولتاژ های گام، تماس و یا انتقالی است.
فنی
نام اختصاریACTI9
جریان نشتی(آمپر)30mA

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 1395
  • مدل کالا: A9R11491
  • موجودی: در انبار

برچسب ها: حفاظت جان 100 آمپر چهار پل 30 میلی آمپر, محافظ جان. محافظ جان اشنایدر الکتریک