الیکا الکتریک
سبد خرید

پی ال سی اشنایدر الکتریک - PLC

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: SR2A101FU
کنترلرهای قابل برنامه ریزی Programmable Logic Controllers----   کنترلرهای قابل برنامه ریزی غالباً به کنترلرهای قابل برنامه ریزی منطقی یا PLC اطلاق می شود که یک دستگاه پیچیده کنترل موتوری است. این دستگاه یک میکروپروسسور قدرت کامپیوتری است. بجز PLC یک سری رله، سوئیچ، میکروکنترلر، و دستگا..
4,950,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: SR2B121BD
کنترل کننده های قابل برنامه ریزی (PLC)   امروزه در بین کشورهای صنعتی رقابت فشرده و شدید در ارائه راهکارهایی برای کنترل بهتر فرآیندهای تولید وجود دارد. این رقابت مدیران و مسئولان صنایع در این کشورها را بر آن داشته است تا تجهیزاتی را مورد استفاده قرار دهند که سرعت و دقت عمل بالایی داشته ..
6,290,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: SR2B121FU
زبان برنامه نویسی PLC   برای سیستم های PLC برنامه های مختلفی توسط شرکت های سازنده نوشته شده است که رایجترین آنها عبارتند از:   الف) زبان نردبانی Ladder Schedule یا زبان LAD   ب) زبان فلوچارت Control System Flowchart  یا زبان CSF   ج) زبان ..
6,690,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: SR2B201FU
مفهوم کنترل کننده های قابل برنامه ریزی PLC    PLCکنترل کننده نرم افزاری است که در قسمت ورودی اطلاعاتی را به صورت باینری دریافت و آنها را طبق برنامه ای که در حافظه اش ذخیره شده پردازش می‌کند سپس نتیجه عملیات را از قسمت خروجی به صورت فرمان هایی به گیرنده ها و عملگرها ارسال..
7,580,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: SR2A201BD
کاربرد رله های هوشمند     مبحث کنترل در پروژه های تاسیسات الکتریکی همیشه دارای اهمیت ویژه ای بوده است. در حالت ساده و اولیه هدف از ایجاد تاسیسات، باز و بسته کردن یک کلید قدرت از طریق اعمال یک سیگنال جریان ضعیف است. اعمال سیگنال بر اساس دریافت سیگنال های ورودی ..
6,970,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: SR2B201BD
رله هوشمند مدولار زلیو لاجیک   برای نوشتن برنامه در زبان نردبانی بهتر است ابتدا مدار فرمان یا کنترل مربوطه به صورت اتصالات رله ای (Hard Line) تهیه گردد. قطعاً در این حالت مدار به صورت یک سری اتصالات NO یا NC که مربوط به سنسورها و کنتاکت های کمکی کنتاکتورها که در ترکیبات مختلف به شکل سر..
8,900,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: SR2A201FU
 کاربرد PLCنیاز به کنترل کننده هایی با هزینه کمتر و تنوع بیشتر و سهولت در بهره برداری، منجر به توسعه کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی (PLC) بر مبنای CPU و حافظه شده و از آن ها به طور گسترده ای در کنترل فرایندها و ماشین آلات استفاده گردید.PLC ها در آغاز به عنوان جانش..
6,290,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: SR3B101FU
نقش کنترلر های قابل برنامه ریزی (PLC) در اتوماسیون صنعتی   یک سیستم اتوماسیون PLC به عنوان قلب سیستم کنترلی عمل می‌کند. هنگام اجرای یک برنامه کنترلی که در حافظۀ آن ذخیره شده است PLC همواره وضعیت سیستم را بررسی می‌کند این کار با گرفتن فیدبک از قطع..
6,870,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: SR3B101BD
رله های هوشمند Zelio Logic  رله های هوشمند به منظور ساده نمودن ارتباطات و سیم کشی های الکتریکی و ارائه راه حل های هوشمند طراحی شده اند. رله هوشمند جهت تسهیل در پیاده سازی کنترل سیستم های اتوماسیون به کار می رود.   انعطاف پذیری و کارایی بالای این گونه رله ها امکان صرفه جوی..
7,390,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: SR3B261BD
 کنترلرهای قابل برنامه ریزی غالباً به کنترلرهای قابل برنامه ریزی منطقی یا PLC اطلاق می شود که یک دستگاه پیچیده کنترل موتوری است. این دستگاه یک میکروپروسسور قدرت کامپیوتری است. بجز PLC یک سری رله، سوئیچ، میکروکنترلر، و دستگاه های ورودی و خروجی آنالوگ و دیجیتال و کنترلرهای مغن..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: SR3B261FU
کنترل کننده های منطقی برنامه پذیر PLC     نیاز به کنترل کننده هایی با هزینه کمتر و تنوع بیشتر و سهولت در بهره برداری، منجر به توسعه کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی (PLC) بر مبنای CPU و حافظه شده و از آن ها به طور گسترده ای در کنترل فرایندها و ماشین آلات استفاده گردید.PL..
10,000,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: SR2USB01
   رله های هوشمند به منظور ساده نمودن ارتباطات و سیم کشی های الکتریکی و ارائه راه حل های هوشمند طراحی شده اند. رله هوشمند جهت تسهیل در پیاده سازی کنترل سیستم های اتوماسیون به کار می رود.     انعطاف پذیری و کارایی بالای این گونه رله ها امکان صرفه جویی در ..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: SR3XT43BD
 ماژول 4 ورودی-خروجی  آنالوگ 24 ولت DC  رله هوشمند زلیوSR3XT43BD ..
3,030,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: SR3XT141FU
 ماژول14 ورودی-خروجی 100-240 ولت AC رله هوشمند زلیو SR3XT141FU ..
4,100,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: TWDLMDA20DRT
مراحل انجام یک پروژه فرمان با زبان LAD1)  مشخص کردن ورودی های سیستم و آدرس دهی آنها:   ورودی های سیستم در مدار فرمان های تاسیسات الکتریکی عمدتاً عبارتند از : فوتوسل ها، تشخیص دهنده های ولتاژ، جریان، دما، حرکت سیال، فلوترها، ارتفاع سنج ها و سیگنال های الکتریکی که از کنتاکت های ..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: TM258LD42DT
کنترل کننده های منطقی Modicon Easy M100: راه حل مقرون به صرفه و آسان برای نیازهای کنترل پی در پی برای ماشین های ساده شما تا 40 ورودی و خروجی است.یکی از انواع PLC اشنایدر PLC مدیکون است.M100PLC یک کنترل کنندۀ منطقی کوچک است که به منظور کاربردهای ساده طراحی شده است. M100 می توان..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: TSXCUSB232
   مجموعه سیم اتصال برای ترمینال کامپیوتر که پورت USB را به پورت سیستم RS232 متصل می نماید. کابل ارتباط PLC های سری مدیکون Modicon اشنایدر کابل ارتباطی میان پی ال سی های سری مدیکون Modicon اشنایدر الکتریک با کامپیوتر است که طول 40 سانتی متر دارد و در سری لوازم جانبی تجهیز..
نمايش 1 تا 20 از 30 (2 صفحه)
نقد و بررسی

بسترهای اجرایی کنترل صنعتی ، 

  انواع کنترل کننده ها و از آن جمله PLC ها و سیستم های کنترل توزیع شده DCS که پیکربندی مفیدی را برای کنترل فرایند سیستم های بزرگ و پیچیده فراهم می سازند و شبکه های ارتباط صنعتی فیلدباس برای انواع ارتباط کنترل کننده ها و تجهیزات ابزار دقیق جزء این بسترهای اجرایی هستند. از طرف دیگر با توسعه هرچه بیشتر تکنولوژی میکروپروسسورها، سنسورها و سایر تجهیزات مرتبط و نیز قابلیت ها و توانمندی های تجهیزات فیلدباس و PLC، این سیستم ها از برخی جنبه ها به سیستم های DCS نزدیک می شوند. با این حال به طور خلاصه می توان گفت که برای فرایندهای بزرگ و پیچیده که نیاز به تکنیک های مختلف کنترل دارند، سیستم های DCS مناسب ترین سیستم ها هستند. سیستم های فیلدباس نیز به عنوان سیستم های با قابلیت های ساده تر و در عین حال عملکرد گسترده تر میدانی، مفید هستند در حالی که سیستم های PLC در فرایندهای به نسبت ساده تر که نیاز به کنترل ترتیبی بیشتری دارند متداول تر هستند.

 البته لازم به ذکر است که در ساده ترین شکل، معمولاً جعبه های کنترل کننده PID نیز به صورت آماده در صنعت وجود داشته و در برخی فرآیندها مورد استفاده قرار می گیرند. برای این گونه کنترل کننده ها تنها کافیست روش های تنظیم کنترل PID اعمال شود.

سوال های پرتکرار

یک سیستم PLC به طور عمده شامل سه قسمت ورودی، پردازش و خروجی است. واحد ورودی، سیگنال های حاوی اطلاعات مربوط به فرآیندهای مدار فرمان را از سنسورها دریافت می کند. این سیگنال ها می توانند به صورت آنالوگ یا دیجیتال باشند و در نهایت به صورت سیگنال های 24 ولت در ترمینال های PLC قرار گیرند. در طبقات بعدی ورودی، این سیگنال ها به سطح ولتاژ 5 ولت کاهش می یابند تا قابل اعمال به واحد پردازشگر باشند. سنسورهایی مانند میکروسوئیچ، فلوسوئیچ، فلوتر، ترمومتر، سنسور فشار، سرعت سنج، ترموکوپل، فوتوسل، سیستم های گوناگون پنوماتیک، انواع رله ها و... برای تشخیص تغییرات فرآیند تحت کنترل و ارسال سیگنال های لازم در قسمت های مختلف مدار فرمان قرار می گیرند. واحد پردازش، عملیات مربوط به یک فرآیند را توسط یک نرم افزار پردازش کرده و فرمان های خروجی را صادر می کند. واحد خروجی به لحاظ ساختار، مانند واحد ورودی است؛ یعنی سیگنال های دریافتی از واحد پردازش را تحت ولتاژ صفر تا 24 ولت به موتورها، لامپ ها، کنتاکتورها و سایر تجهیزات فرمان اعمال می کند. گاهی سیگنال های خروجی در طبقات تقویت کننده به سیگنال های قوی تر الکتریکی (از لحاظ ولتاژ و جریان) تبدیل می شوند.

ضریب اطمینان و درجه حفاظت سیستم های PLC بسیار بالاتر از تابلوهای رله ای است. توان عیب یابی داخلی سیستم PLC، فرآیند تشخیص و عیب یابی سیستم را بسیار سریع و راحت می کند. سیم بندی سیستم های جدید PLC در مقایسه با سیستم های کنترل رله ای، تا ۸۰ درصد کاهش می‌یابد. چون PLC  نسبت به رله،  توان کمتری مصرف می کند، توان مصرفی به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. وقتی توابع کنترل پیچیده و تعداد ورودی خروجی ها زیاد باشد، جایگزین کردن PLC بسیار آسان تر و کم هزینه تر خواهد بود. از آنجایی که سرعت عملکرد PLC نهایتاً در حد میلی‌ثانیه است، لذا زمان لازم برای انجام هر سیکل کاری ماشین به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد که این امر باعث افزایش میزان تولید و بازدهی بیشتر دستگاه ها می شود. برعکس سیستم های قدیمی در سیستم های کنترلی جدید اگر نیاز به تغییر در نحوه کنترل یا ترتیب مراحل آن داشته باشیم، بدون نیاز به تغییر سیم بندی و تنها با برنامه نویسی قابل انجام است. در نتیجه وقت و هزینه بسیار اندکی صرف انجام این کار خواهد شد.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email