به وب سایت الیکا الکتریک خوش آمدید

کليد کمپکت 250 آمپر چهار پل NSX250B

کليد کمپکت 250 آمپر چهار پل NSX250B سری NSX250

کليد کمپکت 250 آمپر چهار پل NSX250B ، 

LV431120 ، 


کاتالوگ کالا ، در این مبحث توضیحات مختصری در رابطه با مسائل فنی کلیدهای کمپکت ارائه می دهیم.


                                                                                              


در شکل فوق همانطور که ملاحظه می فرمایید، از سه نمونه پیچ گوشتی می توان برای باز کردن پیچ های واحد حفاظتی کلید کمپکت استفاده نمود. پیچ گوشتی نمونه اول از نوع دو پهلو یا دو سو با لبه 3.5 میلی متر است. نمونه دوم، پیچ گوشتی 4 سو مدل پوزیدریف با لبه PZ2 و نهایتاً پیچ گوشتی با سری ستاره ای و مدل T25 است.

پیچ گوشتی های فوق باید میله بلندی داشته باشند تا بتوانند به عمق کلید وارد شده و پیچ ها را باز یا محکم کنند.

نکته دیگر اینکه در هنگام باز کردن جعبه کلید یا واحد حفاظتی، همانند شکل آنرا روی میز خوابانیده و درب آنرا از بالا باز کنید. در غیر این صورت، احتمال افتادن قطعه و آسیب دیدن آن هست.


                               


در شکل بالا، شیوه خاموش و روشن کردن کلید توسط دسته آن نشان داده شده است. شکل بیانگر آن است که،  اگر دسته بالا باشد، کلید روشن و فعال و اگر دسته پایین باشد، کلید خاموش است. و برای روشن کردن کلید، دسته را باید به سمت بالا حرکت داد. شکل دوم نشان می دهد که هنگامی که کلید تریپ می کند، با صدای کلیک از حالت روشن به سمت مرکز حرکت می کند. این کار را می توان با فشار دادن دکمه تریپ که در پایین کلید قرار دارد نیز انجام داد.


                                                


شکل های بالا شیوه جا زدن واحد حفاظتی را در کلیدهای اتوماتیک اشنایدر نشان می دهد. برای این کار ابتدا درپوش کلید را باید باز نموده و آنرا طبق شکل شماره 1 بیرون آورد. شکل شماره 2 می گوید که واحد حفاظتی را باید به صورت مورب و از زیر کلید در قسمت خود جاسازی کرد. سپس آنرا فشار داده تا کاملاً سر جای خود بنشیند. شکل شماره 3 نشان می دهد که سه عدد پیچ روی واحد حفاظتی قرار دارد و در هنگام محکم شدن، باید صدای «ترق ترق یا crack» بدهد؛ و این نشانه درست قرار گرفتن واحد حفاظتی است.

بعد از این مرحله، طبق شکل شماره 4، رابط های کمکی که برای بستن پیچ ها بودند را بیرون آورده و دور می اندازید؛ و در آخر در شکل شماره 5 ملاحظه می کنید که درپوش کلید را بسته و پیچ های آنرا محکم می کنید. میزان گشتاوری که برای بستن پیچ ها نیاز است در شکل های فوق گفته شده است. پیچ های درب کلید 1.2 نیوتن متر و پیچ های واحد حفاظتی 5.5 نیوتن متر گشتاور نیاز دارند.


                                                   


شکل فوق این مطلب را بیان می کند هنگامیکه کلید تریپ کرده، باید آنرا دوباره تنظیم یا ریست نمود. دسته کلید را ابتدا به حالت خاموش کلید یا "O" برده تا کلید ریست شود. سپس آنرا با فشار به حالت روشن یا "I" منتقل کرده تا کلید به حالت فعال برگردد. نکته اینکه در زیر قسمت حفاظتی کلید، زائده سفید مانندی وجود دارد که در صورت فشردنش با پیچ گوشتی، کلید تریپ یا عمل می کند که در شکل سوم بزرگنمایی شده است.                                           


در شکل آخر، می توان تنظیمات حفاظت این کلید کمپکت را از طریق ولوم هایی که در پایین کلید با یک کاور محافظ پلاستیکی ایجاد شده است، اعمال کرد. همان طور که ملاحظه می کنید تنظیمات حفاظت Ir (جریان بار قابل تغییر) Im (جریان حفاظت مغناطیسی) و In (جریان نامی یا اسمی کلید) در شکل نشان داده است. در کلید کمپکت 250 آمپر 4 پل با کد فنی LV431120، مقدار Ir از 175 تا 250 آمپر (از 0.7 تا 1 برابر جریان نامی) قابل تغییر است و جریان اتصال کوتاه کلید یا Im که در این قطعه 5 تا 10 برابر جریان نامی هست، از 1250 تا 2500 آمپر قابل تنظیم است. همانطور که در منحنی مشخصه کلید مشاهده می کنید، LV431120 مناسب برای موتورهای AC طراحی شده است.

کلید فوق به علت 4 پل بودن، ولوم تنظیم جریان اتصال کوتاه را دارد، درحالی که در کلیدهای 3 پل این مقدار ثابت بوده و قابل تنظیم نیست.
فنی
کد فنیLV431120
رنج جریان(آمپر)175-250A
ظرفیت قطع25KA
واحد تریپTM250D

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ارسال کالا

ارسال کالا به تمام نقاط ایران در سریعترین زمان ممکن

  • تعداد بازدید: 990
  • مدل کالا: LV431120
  • موجودی: در انبار
  • 20,400,000 تومان
  • قیمت بدون مالیات: 20,400,000 تومان

برچسب ها: کليد کمپکت 250 آمپر سه پل NSX250B