الیکا الکتریک
سبد خرید

لوازم جانبی کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر الکتریک

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: EZEAX
مشخصات کنتاکت کمکی کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر 1NO+1NCسری EZC250 برای نشان دادن وضعیت کلید از راه دور، از کنتاکت کمکی استفاده می شود. عملکرد کنتاکت کمکی که با نام کنتاکت تکمیلی یا کنتاکت کنترلی هم شناخته می شود، مکانیکی است. انواع کنتاکت کمکی اشنایدر به 4 دسته تقسیم م..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: EZEAL
مشخصات کنتاکت خطا کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر سری EZC250 تجهیزی که برای کنترل کنتاکتور، کلید اتوماتیک، رله و ...  از راه دور استفاده می شود، کنتاکت کمکی یا کنتاکت کنترلی است. در زیر انواع کنتاکت کنترلی معرفی شده اند:OF: در این نوع، اگر کلید تغییر وضعیت دهد (خاموش ی..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: EZAUX10
مشخصات کنتاکت کمکی کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر 1NO+1NC سری EZC100 کنتاکت کمکی یکی از لوازم جانبی کلید اتوماتیک غیر قابل تنظیم است. کنتاکت کمکی که با نام کنتاکت کنترلی و کنتاکت تکمیلی هم شناخته می شود، به صورت مکانیکی عمل می کند. کاربرد کنتاکت کمکی، کنترل کنتاکتور، رله، کلی..
1,630,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: EZAUX01
مشخصات کنتاکت خطا کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر سری EZC100 کنتاکت کمکی، برای کنترل کردن مدار از راه دور مورد استفاده قرار می گیرد. کنتاکت تکمیلی و کنتاکت کنترلی، نام های دیگر این کنتاکت هستند.کنتاکت کمکی به 4 نوع تقسیم بندی می شود: OF: این کنتاکت با خاموش شدن و روشن..
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: EZASHT200AC
مشخصات رله شنت تریپ کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر با ولتاژ 200 تا 277 ولت AC سری EZC100 رله شنت تریپ یکی از لوازم جانبی کلید اتوماتیک غیر قابل تنظیم است، که برای کنترل از راه دور مدار استفاده می شود. با برق دار شدن بوبین، رله شنت تریپ فعال شده و یک قطعه ی مکانیکی را حرکت می ..
2,280,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: EZESHT200AC
مشخصات رله شنت تریپ کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر با ولتاژ 200 تا 240 ولت AC سری EZC250رله شنت تریپ به عنوان یکی از تجهیزات جانبی کلید اتوماتیک فیکس، برای کنترل مدار از راه دور استفاده می شود. این رله مانند تمام رله ها، با برق دار شدن بوبین، فعال شده و یک قطعه ی مکانیکی را حرکت می دهد. نتیجه ی این ..
2,620,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: EZAUVR200AC
مشخصات رله آندر ولتاژ کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر با ولتاژ 200 تا 277 ولت AC سری EZC100 رله آندر ولتاژ یکی از لوازم جانبی است که در کلید اتوماتیک غیر قابل تنظیم استفاده می شود. هنگامی که ولتاژ شبکه کم شود، تجهیزات برای بر طرف کردن نیاز خود، جریان بیش تری می کشند که باعث پایین آ..
4,630,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: EZEUVR200AC
مشخصات رله آندر ولتاژ کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر با ولتاژ 200 تا 240 ولت AC سری EZC250 یکی از لوازم جانبی مورد استفاده در کلید اتوماتیک فیکس، رله آندر ولتاژ است. در شرایطی که ولتاژ شبکه افت می کند، تجهیزات جریان بیش تری می کشند تا بتوانند نیاز خود را بر طرف کنند، اما این جریان..
3,580,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: EZAROTE
مشخصات دسته گردان با میله بلند کليد اتوماتیک فیکس اشنایدر سری EZC100 کلید اتوماتیک به دو دسته تقسیم می شود:غیر قابل تنظیم: جریان نامی این نوع کلید، ثابت است و امکان تغییر آن وجود ندارد. قابل تنظیم: در این نوع، جریان نامی قابل تغییر است.تجهیزات جانبی کل..
2,690,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: EZEROTE
مشخصات دسته گردان با میله بلند کليد اتوماتیک فیکس اشنایدر سری EZC250 انواع کلید اتوماتیک در دو دسته قرار می گیرند:قابل تنظیم: کلیدهای این دسته قابلیت تغییر جریان نامی را دارند. غیر قابل تنظیم: جریان نامی در این کلیدها، قابل تغییر نیست و بر روی یک مقدار مشخص، ثابت اس..
3,410,000 تومان
نمايش 1 تا 10 از 10 (1 صفحه)
نقد و بررسی

لوازم جانبی کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر الکتریک برای استفاده بیشتر و متنوع تر کلید به کار می روند و می توان به کنتاکت کمکی، کنتاکت خطا، رله شنت، رله آندر ولتاژ و دسته گردان کلید اتوماتیک فیکس اشاره نمود. نمونه های مذکور برای کلیدهای سری EZC100 و EZC250 موجود است.

تمامی سری فوق به غیر از دسته گردان، با باز کردن کاور رویی کلید، به راحتی در داخل کلید نصب شده و سیم های آن به خارج کلید منتقل می شود تا بتوان علائم خروجی را توسط دستگاه های نشان دهنده خطا مانند چراغ سیگنال اشنایدر الکتریک مشاهده کرد؛ همچنین سیگنال های خروجی را از نمونه های رله شنت و آندر ولتاژ برای کنترل مدار دریافت کرد.

  • کنتاکت کمکی: وضعیت قطع یا وصل بودن کلید را مشخص می کند.
  • کنتاکت خطا: نشان می دهد که در کلید خطایی رخ داده است.
  • رله شنت: رله شنت برای زمانی است که بخواهیم کلید را از راه دور قطع کنیم در حالی که خطایی برای کلید رخ نداده است.
  • رله آندر ولتاژ: این رله در حالتی که ولتاژ از حد مشخصی پایین تر رود و یا سطح ولتاژ به صفر برسد تحریک می گردد و می تواند ضمن قطع کردن کلید اصلی، یک سیگنال در خروجی تولید کند.
  • دسته گردان: به دو صورت اتصال مستقیم و اتصال از طریق شفت بر روی کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر الکتریک نصب می شود. دسته گردان برای قطع و وصل کلید از روی در تابلوی برق به کار می رود.

 

سوال های پرتکرار

از جمله قطعات پر کاربرد در کلید اتوماتیک فیکس، رله آندر ولتاژ و رله شنت تریپ هستند. این دو رله کار را برای کاربران بسیار آسان می کند. رله آندر ولتاژ یک آهنربا و یک آرمیچر متحرک دارد. این آرمیچر به یک ضامن فنری که میله را نگه می دارد متصل است. در ولتاژ عادی نیروی مغناطیسی آهنربا با نیروی فنر برابر است بنابراین میله نگه داشته می شود اما اگر ولتاژ افت کند به علت بیشتر شدن نیروی فنر نسبت به نیروی مغناطیسی میله آزاد می شود و با برخورد به میله ی تریپ برق را قطع می کند. به این طریق رله آندر ولتاژ از مدار در برابر افت ولتاژی که کمتر از  0.7 ولتاژ نامی است و بیش تر از 50 میلی ثانیه طول کشیده است محافظت می کند. رله شنت تریپ دو کنتاکت دارد که توسط یک نوار فلزی بر روی یک کلید به هم متصل اند و برق از طریق این نوار جریان می یابد. اگر برق به کمتر از 0.7 ولتاژ نامی افت کند، آهنربای زیر کلید شارژ شده و با پرتاب نوار، برق را قطع می کند. این دو رله که برای کنترل مدار از راه دور استفاده می شود، در سری های EZC100 وEZC250  منحصر به فرد هستند اما در سری های EZC400 و EZC630 مانند کلید اتوماتیک قابل تنظیم هستند.

کنتاکت کمکی و خطا از جمله پرکاربرد ترین قطعات جانبی در کلید اتوماتیک فیکس هستند که کار را برای کاربران آسان می کنند. این دو کنتاکت برای کنترل مدار از راه دور مورد استفاده قرار می گیرد. کنتاکت کمکی در کلید اتوماتیک فیکس از نوع OF است و وظیفه ی نشان دادن دو وضعیت خاموش و روشن کلید را دارند. اگر کلید تغییر وضعیت دهد، کنتاکت از طریق NO+NC متوجه تغییر حالت می شود و یک سیگنال برای آگاه شدن اپراتور به بیرون می فرستد. کنتاکت خطا نیز در کلید اتوماتیک غیر قابل تنظیم از نوع SD است. این نوع کنتاکت نیز با استفاده از Normally Closed و Normally Opened خود، متوجه خاموش شدن کلید می شود و علت وقوع آن را برای اپراتور می فرستد. این دو کنتاکت برای سری های EZC100 و EZC250 منحصر به فرد است اما برای سری های EZC400 و EZC630 مانند کلید اتوماتیک قابل تنظیم است.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email