الیکا الکتریک
سبد خرید

بی متال اشنایدر سری D

برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD02
بی متال اشنایدر 0.16 تا 0.25 آمپر انواع بی متال از جمله بی متال اشنایدر LRD02 برای محافظت از موتورهای الکتریکی در برابر اضافه بار استفاده می‌شود. به همین دلیل بیمتال یک رله حرارتی و حفاظتی است و به صورت سری در مدار قرار می‌گیرد. اساس کار انواع رله بی متال اشنایدر یا رل..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD03
بی متال اشنایدر 0.25 تا 0.4 آمپر رله بی متال اشنایدر LRD03 مانند دیگر رله‌های بی متال اشنایدر به منظور حفاظت از موتورهای الکتریکی در برابر اضافه بار استفاده می‌شود. اهمیت استفاده از بی متال اشنایدر LRD03 و سایر رله‌‌های حرارتی به دلیل تشخیص و جلوگیری از بروز ..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD04
بی متال اشنایدر 0.63 تا 0.4 آمپر بی متال اشنایدر LRD04 یک نوع رله حرارتی است که با توجه به حرارت تولید شده، باعث خم شدن تیغه‌های فلزی و قطع جریان در مدار می‌شود. مهم‌ترین کاربرد رله حرارتی بی متال، تشخیص و جلوگیری از بروز عیب الکتریکی و یا صدمه مکانیکی به موتور است. ب..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD05
بی متال اشنایدر 0.63 تا 1 آمپر    دستگاه های الکتریکی را باید در مقابل خطرات و خطاهای احتمالی حفاظت کرد. جهت حفاظت موتور در برابر اضافه بار از قطع کننده حرارتی استفاده می شود. ساختمان بی متال تشکیل شده از دو فلز با آلیاژ مختلف که ضریب انبساط طولی آنها متفاوت بوده و به وسیل..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD06
بی متال اشنایدر 1 تا 1.6 آمپر در این قسمت ابتدا به توضیحاتی در مورد حفاظت موتور و استفاده از رله بی متال در مدار می پردازیم و در نهایت معرفی مختصری از رله LRD06 خواهیم داشت.کاربرد موتورهای جریان متناوب در صنعت مدرن امروز بسیار گسترده و حفاظت از آن ها امری ضروری است. با وجود این ..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD07
بی متال اشنایدر 1.6 تا 2.5 آمپر روی هر رله بیمتال اشنایدر پیچ تنظیم جریان وجود دارد.دسته بندی رله های بی متال اشنایدررله های بیمتال معمولاً به دو صورت ساخته می شوند:   1- رله بیمتال اشنایدر برای جریان های کم سری D   2- رله بیمتال اشنایدر برای ج..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD08
بی متال اشنایدر 2.5 تا 4 آمپر بی متال اشنایدر الکتریک مدل LRD08، یک رله حرارتی با رنج جریان 2.5 تا 4 آمپر است. این رله کلاس 10 دارای کنتاکت کمکی 1NO+1NC است که قابل نصب بر روی ریل یا صفحه و زیر کنتاکتور می باشد. این بی متال با عملکرد کنتاکتورهای اشنایدر سری ..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD10
بی متال اشنایدر 4 تا 6 آمپر بی متال اشنایدر الکتریک مدل LRD10، یک رله حرارتی با رنج جریان 4 تا 6 آمپر است. این رله کلاس 10A و قابل نصب بر روی ریل یا صفحه است و زیر کنتاکتور اشنایدر قرار می گیرد. این بی متال با عملکرد کنتاکتورهای اشنایدر سری LC1D09-D38 تطابق دارد. فیوزی که ..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD12
بی متال اشنایدر 5.5  تا 8 آمپر اضافه بار یکی از اصلی­ ترین خطراتی است که ممکن است برای مصرف کننده ایجاد شود. در صورت عدم تشخیص به موقع آن عواقب سنگین مالی در پیش خواهد بود. در شرایط اضافه بار، مصرف­ کننده از شبکه جریان زیادی دریافت کرده و گرمای زیادی از جریان را تجربه م..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD14
بی متال اشنایدر 7 تا  10آمپر برای حفاظت از موتورهای الکتریکی در مقابل اضافه بار از رله های حرارتی استفاده می شود. اساس کار این رله ها بر پایه اختلاف ضریب انبساط طولی دو فلز به کار رفته است. بر اثر عبور جریان از بیمتال، دو فلز گرم می شوند و طول آنها افزا..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD16
بی متال اشنایدر 9 تا 13 آمپر بی متال اشنایدر الکتریک مدل LRD16، یک رله حرارتی با رنج جریان 9 تا 13 آمپر است. این رله کلاس 10A و قابل نصب بر روی ریل یا صفحه است و زیر کنتاکتور قرار می گیرد. این بی متال با عملکرد کنتاکتورهای اشنایدر سری LC1D12-D38 تطابق دارد. فیوزی که در مدار این بی م..
495,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD21
بی متال اشنایدر 12 تا 18 آمپر  برای حفاظت موتور در برابر اضافه بار، از بیمتال استفاده می شود. بیمتال از دو فلز غیر همجنس با ضرایب انبساطی مختلف که به یکدیگر پرس شده اند که در اثر گرما در آنها خمش ایجاد می شود تشکیل می گردد. مدت زمانی که طول می کشد تا در اثر اضافه بار، بیمتال مد..
715,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD22
بی متال اشنایدر 16  تا 24 آمپر حفاظت موتورها اهمیت بسزایی دارد. چنانچه فعالیت غیرعادی موتورها در طی بهره برداری آنان به موقع تشخیص داده نشده و از ادامه فعالیت آن جلوگیری نشود، به عیوب الکتریکی و مکانیکی منجر می­ شود. به منظور جلوگیری از بروز عیب الکتریکی و یا صدمه مکانیکی ب..
715,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD32
بی متال اشنایدر 23 تا 32 آمپر    برای حفاظت موتورهای الکتریکی در مقابل اضافه بار از رله های حرارتی اشنایدر استفاده می شود. اساس کار این رله ها بر پایه اختلاف ضریب انبساط طولی دو فلز به کار رفته در آن است. به عبارت دیگر در این نوع رله، از دو فلز مختلف با ضرایب ا..
820,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD35
بیمتال اشنایدر 30 تا 38 آمپر بیمتال یا رله حرارتی دستگاهی است که برای حفاظت از موتورهای الکتریکی در تابلو برق صنعتی استفاده می ­شود. چرا که برخی اوقات در یک خط اتوماسیونی، با بالا رفتن جریان و به سبب آن بالا رفتن حرارت آسیب­ جدی به مدار وارد می­ شود. بنابراین اساس کار رل..
1,030,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD325
بی متال اشنایدر 17 تا 25 آمپر  رله حرارتی بی متال نوعی رله اضافه بار است که برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد موتور الکتریکی به کار می­ رود. کارکرد بیمتال­ بسیار شبیه به فیوز است. استفاده از رله‌ های اضافه بار، فیوزها و یا کلید های اتوماتیک باعث ا..
1,500,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD332
بی متال اشنایدر 23 تا 32 آمپر  رله اضافه بار بی متال اشنایدر یک تجهیز الکتریکی است که عموما برای محدود کردن گرمای موتور الکتریکی طراحی شده است. وقتی جریانی که موتور از شبکه می کشد از جریان نامی بالاتر برود، بی متال بعد از مدت زمان مشخصی مدار را قطع می کند. می&..
1,500,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD340
بی متال اشنایدر 30 تا 40 آمپر رله اضافه بار وسیله‌ای است که از موتور الکتریکی در برابر اضافه بار و قطع شدن فاز محافظت می‌کند. اضافه بار شرایطی است که در آن موتور برای مدت نسبتاً طولانی جریان را بالاتر از مقدار نامی خود تحمل می ­کند. این از بزرگ‌ترین عیوب احتمالی د..
1,500,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD3355
بی متال اشنایدر 30 تا 40 آمپر برای محفاظت از موتورهای الکتریکی در مقابل اضافه بار از رله های حرارتی (بی متال) استفاده می شود. اساس کار این رله ها بر پایه اختلاف ضریب انبساط طولی دو فلز به کار رفته است. بی متال را با اسم های دیگر مانند رله اضافه بار (Overload Relay)، رله حرارتی (Ther..
2,410,000 تومان
برند: اشنایدر الکتریک کد فنی: LRD350
بی متال اشنایدر 37 تا 50 آمپر رله اضافه بار حرارتی یک وسیله حافظتی است و عمدتاً برای قطع برق در زمان عبور بیش از حد جریان از موتور استفاده می‌شود. بدیهی است که مواد مختلف ضریب انبساط حرارتی متفاوتی دارند. بنابراین اگر دو فلز مختلف به هم پیوسته گرم شوند، فلزی که ضریب انبساط حرار..
1,680,000 تومان
نمايش 1 تا 20 از 35 (2 صفحه)
نقد و بررسی

بی متال اشنایدر یا رله بی متال اشنایدر برای حفاظت از موتور الکتریکی در مقابل اضافه بار استفاده می شود. بی متال به این شکل عمل می کند که در صورت عبور جریان بیش از حد جریان تنظیم شده روی آن، عمل نموده و مسیر جریان را قطع می کند.

TeSys LRD یک سری قابل اطمینان از رله های اضافه بار حرارتی اشنایدر است که برای پوشش طیف وسیعی از موتورها تا 75 کیلووات در 400 ولت طراحی شده اند.

رنج بی متال اشنایدر 0.16 تا 150 آمپر مخصوص اتصال به کنتاکتور سری D استفاده می شوند. این سری از بی متال ها با نام سری LRD معرفی می شوند. قیمت بی متال اشنایدر نسبت به قیمت کلید حرارتی اشنایدر پایین تر است. در ضمن این نکته نیز باید مد نظر قرار گرفته شود که در مدار حفاظت موتور، بی متال به همرا کلید جدا کننده زیر بار یا کلید گردان، فیوز و کنتاکتور استفاده می شود در حالی که در صورت استفاده از کلید حرارتی نیازی به کلید جدا کننده و فیوز نیست.

 

سوال های پرتکرار

بی متال معمولاً همراه با کنتاکتور در مدار قرار می گیرد. کنتاکتور وظیفه قطع و وصل مدار را به عهده دارد و بی متال از مدار در برابر اضافه بار محافظت می کند. بنابراین بی متال مستقیماً موتور را متوقف نمی کند. جریان اضافه بار، کنتاکت NC بی متال که به صورت سری به بوبین کنتاکتور متصل است را باز می کند. وقتی کنتاکت NC بی متال باز شود، بوبین کنتاکتور قطع شده و موتور از خط جدا می شود.

بی متال قطعه ای است که عمل حفاظت را به صورت مکانیکی انجام می دهد. بنابراین برای مداراتی که موتور نیازمند حفاظت حرارتی کامل است، از بی متال با اتصال مستقیم به موتور استفاده می شود. رابط بی متال اشنایدر بالای رله بی متال و به صورت ریلی نصب می شود. محل قرارگیری رابط بی متال بین کنتاکتور و بی متال است. شاخک های بی متال درون رابط قرار گرفته و توسط پیچ های جلویی رابط، محکم می شود. کاربرد رابط زمانی است که بی متال مستقیماً به موتور وصل باشد و قبل از موتور در انتهای سیم بندی مدار قرار گرفته باشد. در این حالت می توان رابط را به بیمتال وصل کرده و ترمینال های خروجی بی متال را مستقیماً به موتور سیم بندی کرد.

The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email