توانمند سازی فناوری سلول های خورشیدی در کشور امارات توسط شرکت ABB

نوشته شده توسط الیکا الکتریک 1397/07/24 14:59:49 0 نظرات تکنولوژی برق,

                         

                                                                      

 

توانمند سازی فناوری سلول های خورشیدی در کشور امارات توسط شرکت ABB

 فناوری شرکت ABB، با استفاده از توسعه سیستم های جدید و هوشمند انرژی خورشیدی در شهر دبی، امارات متحده عربی را در این زمینه حمایت می کند. این شهر طراحی هوشمندانه سخت افزاری را برای زیرساخت های در حال توسعه خود در مجموعه ای از طرح های پایدار ارائه می دهد که در اقتصادهای نو ظهور طرحی برای توسعه پایدار است.

سیستم کنترل توزیع الکتریکیABB Ability ™  تولید و نظارت بر آن را در سیستم خورشیدی تابشیAl Quoz ABB بر عهده دارد. این پروژه، به عنوان بزرگترین مرکز نصب و راه اندازی انرژی خورشیدی در منطقه، یکی از تأمین کنندگان تجهیزات ABB و انتقال انرژی اضافی به شبکۀ  DEWA  به شمار می رود؛ که در واقع، حمایت از طرح ابتکاری "شمس دبی" است و توسط DEWA راه اندازی شده است که به کاربران اجازه می دهد پانل های فتوولتائیک را روی سقف  ساختمان ها نصب کنند تا بتوانند انرژی خورشیدی تولید و سیستم را به شبکه DEWA، وصل نمایند.

پروژه خورشیدی ABB بخشی از طرح ابتکاری شمس دبی است و تلاش های مشترک ABB و دبی برای رسیدن به دستورالعمل های شیخ محمد بن راشد المکتوم؛ معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات متحده عربی، برای ایجاد تنوع در منابع انرژی را بازتاب می دهد. DEWA قصد دارد اهداف استراتژی انرژی پاک دبی را در سال 2050 به انجام برساند تا 75٪ از کل انرژی برق دبی را از انرژی پاک تأمین کند.

دبی در مسیر تبدیل به یک شهر هوشمند راه زیادی را طی کرده است. چشم انداز انرژی در امارات این است که در هر کجا و هر زمان از طریق سیستم های هوشمند کیفیت زندگی را برای ساکنان دبی و بازدیدکنندگان به سطح جدیدی برساند.

برنامۀ شمس دبی از ابتکار عمل های هوشمند دبی می باشد، و هدف آن تغییر دبی به خلاق ترین و شاد ترین شهر در جهان است. از دسامبر 2017، DEWA اتصال پانل های خورشیدی به 557 ساختمان را با ظرفیت کل 24.3 مگاوات تکمیل کرد. DEWA در حال تلاش برای افزایش این تعداد به منظور پوشش تمامی ساختمان های امارات تا سال 2030 است. دبی قصد دارد تا سال 2030، 25 درصد از انرژی خود را از منابع پاک تولید کند. بنابراین توسعه زیرساخت انرژی خورشیدی قابل استفاده یکی از راهکارهای اصلی برای این برنامه است.

DEWA در حال معرفی سریع نوآوری های دیجیتالی است که به مدیریت بهتر مصرف و تولید برق شهر با استفاده از شبکه های هوشمند و وسایل هوشمند کمک خواهد کرد. اگرچه امارات متحده عربی هر ساله دارای تابش های طولانی است، اما درجه حرارت محیط بالا نیز می تواند کارایی سلول های فتوولتائیک را محدود کند. در ماه های ژوئن، ژوئیه و اوت، درجه حرارت محیط در دبی می تواند به 50 تا 52 درجه سانتیگراد برسد در این شرایط، درجه حرارت سیستم های انرژی خورشیدی نصب شده می تواند به 68 درجه سانتیگراد برسد.

پلت فرم مبتنی بر ابر ABB، تحلیل متخصصین DEWA را برای ادغام داده های تولید برق با دیگر اطلاعات، مانند پیش بینی های آب و هوایی و درجه حرارت آسان می کند. پلت فرم مبتنی بر ابر ABB یک نسل جدید از استراتژی های داده شده برای سیستم های توزیع برق را برای کمک به ساختن شهر هوشمند فراهم می کند.

داده های سیستم کنترل توزیع برق ABB، DEWA را قادر می سازد تا بهینه سازی تأثیرات دما و سایر تغییرات فصلی در عملکرد سیستم های انرژی خورشیدی را ارزیابی کنند. سیستم کنترل توزیع الکتریکیABB Ability ™  یک پلت فرم مبتنی بر ابر برای سیستم های الکتریکی است که عملکرد سیستم را نظارت کرده و از تجزیه و تحلیل داده ها برای شناسایی فرصت های بهینه سازی استفاده می کند و عملکرد مؤثرتر مدیریت را، امکان پذیر می سازد.

این تجهیزات الکتریکی با هوش مصنوعی و الگوریتم های مبتنی بر ابر راه اندازی شده است، تا نیاز به دستگاه های گران قیمت اضافی و برنامه نویسی پیچیده را از بین ببرد.

 

منبع:   http://www.ABB.com

DEWA: Dubai Electricity and Water Authority

 

 

                                                 

ارسال نظر