الیکا الکتریک
سبد خرید
امرجنسی کله قارچی فلزی با سَری مشکی اشنایدر الکتریک

امرجنسی کله قارچی فلزی سَری مشکی با 1NO اشنایدر الکتریک

  • جنس بدنه: فلزی
  • رنگ امرجنسی: مشکی با قطر 40mm
  • کنتاکت کمکی: 1NO (ZBE101)
  • نوع: بدون کلید
  • نحوه ریست: چرخشی
  • قطر: 22mm
  • درجه حفاظت: IP66
875,000 تومان
ضمانت اصالت کالا
تحویل سریع
پشتیبانی فنی
گارانتی 12 ماهه
سوال های پرتکرار

در کلید استارت از تیغه باز (NO) استفاده می شود که مسیر جریان در حالت نرمال قطع است و با فشار دادن آن وصل می شود. در کلید استپ از تیغه بسته (NC) استفاده می شود که مسیر جریان در حالت نرمال وصل است و با فشردن آن قطع می شود.

کلید کله قارچی همانند کلید استپ است با این تفاوت که با فشردن آن مدار قطع شده و تا زمانی که آن را آزاد نکنید به حالت قبل برنمی گردد. علاوه بر این با امرجنسی کله قارچی می توان مسیر اصلی برق ورودی به مدار را کنترل نمود اما کلید استپ استارت برای وضعیت نرمال قابل استفاده است و نمی توان آن ها را تحت جریان خطا قطع و وصل کرد. همچنین رنگ امرجنسی کله قارچی به صورتی است که به سرعت توسط اپراتور در شرایط اضطراری قابل تشخیص باشد ولی در مورد کلید استپ استارت چنین رنگ هایی انتخاب نمی شود.

با توجه به کاربردی که داریم می توانیم از یک تیغه NO در کنار NC استفاده کنیم. در این صورت اگر اختلالی در مدار به وجود بیاید با فشردن امرجنسی کله قارچی، مدار توسط NC قطع می شود و با NO مثلا می توان چراغ سیگنال یا آژیر خطر یک بیمارستان را فعال کرد. هر دو کنتاکت کمکی NO اشنایدر با کد فنی ZBE102 و کنتاکت کمکی NC اشنایدر با کد فنی ZBE101 قابلیت اتصال به امرجنسی کله قارچی XB4 را دارند.

کلیدهای اضطراری بعد از فشردن به سه روش به حالت اول بر می گردند:

  • با کشیدن سری (Push-Pull)
  • با چرخاندن سری (Turn to Release)
  • توسط کلید در انواع کلیددار (Key Release)

امرجنسی های کله قارچی پس از فشرده شدن و قطع مدار به دلیل فنر موجود در آن کم کم به حالت اول باز می گردند و ایمنی صددرصدی در برابر وصل شدن مجدد مدار ایجاد نمی کنند. اما امرجنسی کله قارچی کلیددار پس از فشرده شدن در همان وضعیت قفل می شوند و تا وقتی اپراتور مجدداً مدار را راه اندازی نکند بصورت خودکار وصل نمی شوند. این کلیدها ایمنی بالاتری ایجاد می کنند و قطع مدار توسط آن ها وابسته به میزان فشار وارد شده به کلید توسط اپراتور نیست.

امرجنسی قارچی فلزی با سَری مشکی

امرجنسی کله قارچی مشکی رنگ سِری XB4 با  فشار روی شستی عمل کرده و بازگشت فنری است، یعنی با یک چرخش به حالت قبلی باز می گردد. جنس بدنه آن فلزی است. شستی کله قارچی آن با ابعاد 40 میلی‌متری برای موقعیت‌هایی به کار می رود که اپراتور بدون اتلاف وقت و انرژی برای عملکرد صحیح ماشین سریعاً اقدام کند. امرجنسی کله قارچی فلزی به آسانی در برش های استاندارد با قطر 22 میلی متر قرار گرفته و از طریق بست پیچی متصل می شود. این تجهیز باعث کاهش اشتباه در سیم‌کشی اولیه شده و تعمیر و نگهداری مراحل بعدی را هم به حداقل می‌رساند. از ظاهر و رنگ‌ و آن مشخص است که این قطعه یک امرجنسی کله قارچی است. اتصال سیم به آن آسان بوده و در صورت نیاز، تعمیر و تعویض آن به سادگی انجام می شود. این قطعه به دلیل داشتن درجه حفاظت های IP69 /IP67 /IP66 /IP69K، ضد ضربه بوده و در برابر نفوذ گرد و غبار و زنگ زدگی و نفوذ آب مقاوم است. بنابراین به دلیل ویژگی های ذکر شده در محیط های کارگاهی و صنعتی به کار می رود.

 

فنی
کد فنیXB4BC21
کاربرد محصولاعمال فرمان های اضطراری
نام اختصاریXB4
نوع ولتاژ600V
تعداد کنتاکتهای کمکی1NO
نوع عملکردبازگشت فنری
نوع کلیدامرجنسی کله قارچی
ابعاد
قطر22 میلی متر
خصوصیات ظاهری
جنس بدنهفلزی
رنگمشکی
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IPIP66
این محصول را دارید؟!

می توانید اظهار نظر خود را به عنوان یک نظر اضافه کنید!

نوشتن نظر
توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی


The product is currently Out-of-Stock. Enter your email address below and we will notify you as soon as the product is available.

Email