• تايمر مولتی ولت

تايمر مولتی ولت 0.3 ... 30 ثانیه----

RE8TA31BUTQ----


کاتالوگ----


اطلاعات بيشتر----

رلۀ زمانی (تایمر)

   رله های زمانی یکی از وسایل فرمان دهنده مدارهای کنترل اتوماتیک هستند که وظیفه کنترل مدار را برای مدت زمانی معین برعهده دارند. به طور کلی رله  زمانی کلیدی است که دارای یک سری تیغه های باز و بسته است که با وصل برق به تغذیه آن بعد از زمان مشخص شده عمل میکند. با عمل کردن رله زمانی تیغه های باز، بسته و تیغه های بسته، باز شده و با قطع تغذیه آن تیغه ها به حالت اولیه خود باز می گردند.

 

رله های زمانی  از لحاظ عملکرد به دسته های زیر تقسیم می شوند:

1-  تایمر با تأخیر در وصل:

   رله با تأخیر در وصل، پس از مدت معینی از آغاز تحریک شدن پایۀ تریگر، خروجی فعال می شود اگر پیش از سپری شدن زمان تعیین شده، تحریک قطع شود تایمر غیر فعال می شود.

2-  تایمر با تأخیر در قطع:

   در این رله ها همزمان با تحریک پایه تریگر تایمر فعال می شود که پس از قطع شدن تحریک خروجی و پس از زمان تعیین شده تیغه به حالت اولیه بر خواهد گشت.

3- تایمر با تأخیر در قطع و وصل:

   تایمر ها در زمان خاموش شدن و روشن شدن با تأخیر همراه هستند.

4-  تایمر با تأخیر در وصل ماندگار:

   تایمر های دارای تأخیر در وصل ماندگار دو پایه تریگر و بازنشانی دارند. که با تحریک تریگر و پس از گذشت زمانی تعیین شده خروجی تایمر فعال می شود و در این حالت باقی میماند. برای غیر فعال شدن خروجی باید پایۀ بازنشانی را فعال کرد.


رله های زمانی در انواع مختلف زیر ساخته می شوند:

  • رله  زمانی الکترونیکی
  • رله  زمانی هیدرولیکی
  • رله زمانی موتوری یا الکترومکانیکی
  • رله  زمانی نیوماتیکی (فشار هوا)

   دربین رله های زمانی، رلۀ الکترونیکی بیشترین کاربرد را دارد.

   از رلۀ زمانی الکترونیکی برای تنظیم زمان های کمتر از ثانیه تا چندین دقیقه و حتی ساعت استفاده می شود. در ساختمان این رله ها  از مدارها و اجزای الکترونیکی استفاده شده است.

   در نوعی از این رله های زمانی با شارژ و دشارژ شدن یک خازن، بوبین یک رله کوچک تحریک می شود. اصول ساختمان رله زمانی الکترونیکی بر مبنای مدار  RC(خازن و مقاومت) و بر حسب تأخیر زمانی استوار است تنظیم این نوع رله های زمانی بستگی به مقدار مقاومت سر راه خازن دارد.

   در سادهترین نوع رله زمانی الکترونیکی (نوع خازنی) رله هنگامی وصل می شود که خازن شارژ شود و ولتاژ دو سر آن برابر ولتاژ وصل رله گردد. پس از وصل رله، بار ذخیره شده در خازن روی مقاومتی که توسط کنتاکت باز رله به دو سر خازن وصل می شود تخلیه میگردد. در این نوع رله با تغییر ظرفیت خازن و یا مقدار مقاومت می توان زمان تایمر را تنظیم نمود.
فنی
تنظیم زمان تاخیر 0.3 ... 30 ثانیه
حداقل مدت زمان پالس 26 میلی ثانیه
درجه حفاظت IP IP50
نام اختصاری RE8
ولتاژ 24V AC/DC - 110... 240VAC
کاربرد تایمر صنعتی
کنتاکت خروجی 1C/O
کد فنی RE8TA31BUTQ

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

تايمر مولتی ولت

  • 0 ریال


تعداد بازدید: 444

برچسب ها: تايمر مولتی ولت