• امرجنسی کله قارچی کلیددار

امرجنسی کله قارچی کلیددار ، 

XB4BS9442 ، 


کاتالوگ ، 


اطلاعات بيشتر ، 

    امرجنسی کله قارچی کلیددار با کد فنی XB4BS9442 و نام اختصاری XB4 از پرکاربردترین نمونه های پوش باتن است. این پوش باتن فلزی با عملکرد بازگشت فنری برای اعمال فرمان اضطراری طراحی و ساخته شده است. از ویژگی های ظاهری این محصول می توان به جنس بدنۀ آن اشاره کرد که فلزی بوده و سری آن به رنگ قرمز طراحی شده است. قطر سری آن 40 میلی متر است و  شامل یک کلید برای قفل کردن پوش باتن برای عمل نکردن است. عمل نکردن به این دلیل است که این محصول در مناطق حساس صنعتی استفاده می شود و فرمان قطع دادن توسط آن باید تحت شرایط بسیار خاص و بحرانی باشد. بنابراین کلیددار طراحی شده تا تنها افراد واجد شرایط بتوانند به آن دسترسی داشته باشند و آن را فعال نمایند.

    برای مثال می توان به دستگاه های حفاری چاه های نفت و گاز اشاره کرد. دستگاه حفاری تنها در زمانی باید استپ شود و از کار بایستد که چاه فوران کند. برای این منظور سیستم هیدرولیکی خاصی طراحی شده است که می تواند با سرعت و قدرت زیاد، لوله های حفاری را مهار کرده و از بروز خطر انفجار جلوگیری کند. شاه کلید این سیستم یک پوش باتن امرجنسی کله قارچی کلیددار است که در نزدیکترین فاصله از رئیس دستگاه حفاری قرار دارد و توسط کلید، قفل شده است تا کسی نتواند آن را فشار دهد.

    لازم به یادآوری است که قطر نصب امرجنسی کله قارچی کلیددار 22 میلی متر بوده، جنس پایه نگهدارنده محصول که اصطلاحاً طوقه نامیده می شود، فلز کروم است. گفتنی است جنس قسمت زیرین سری کله قارچی، زاماک (Zamak) است که آلیاژِی از عناصر روی، آلومینیوم، منیزیم، مس است که درصد اصلی آلیاژ را تشکیل می دهند به همراه چند عنصر دیگر نظیر آهن که به مقدار بسیار کم در آلیاژ وجود دارند. درخشندگی این قسمت به دلیل وجود فلز روی در این آلیاژ بوده که پایه اصلی آلیاژ زاماک است و رنگ آن را به سفیدی میل داده است. همچنین دمای ذوب آلیاژ را بالا برده و به 450 درجه سانتیگراد رسانیده است.

    کنتاکت مورد استفاده در این نمونه پوش باتن، ZBE102 بوده که به صورت پیش فرض NC یا بسته است و در زیر پوش باتن نصب می گردد. درجه حفاظت این محصول IP66 است که گزینه بسیار مناسبی برای مناطق پر از گرد و غبار محسوب می شود. 
فنی
کد فنی XB4BS9442
نام اختصاری XB4
نوع ولتاژ 600V
نوع عملکرد بازگشت فنری
کاربرد محصول اعمال فرمان های اضطراری
تعداد کنتاکتهای کمکی 1NC
نوع کلید امرجنسی کله قارچی کلیددار
ابعاد
قطر 22 میلی متر
خصوصیات ظاهری
جنس بدنه فلزی
رنگ قرمز
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IP IP66

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

امرجنسی کله قارچی کلیددار


تعداد بازدید: 1003

برچسب ها: امرجنسی کله قارچی کلیددار