• کليد کمپکت 16 آمپر چهار پل NSX100B

تابلوها

  از آنجایی که در ساختمان های مسکونی در حد 5 سقف نیاز به اتاقی مخصوص جهت تابلو نمی باشد باید تابلوها محصور شوند به طوری که جهت دسترسی به بخش های برقدار بتوان صفحات محافظ یا درهای سرویس را با استفاده از نوعی ابزار، پیاده کرد.


                                                                          نمونه هایی از تابلو برق

                                                                                                                        

مشخصه های فیزیکی تابلو

  تابلو باید ساخت کارخانه و مطابق استاندارهای ملی یا بین المللی معتبر باشد.

 

جنس تابلو

  در هنگام بررسی تابلو از لحاظ جنس، باید موارد زیر مورد توجه قرار گیرد.

1. جنس بدنه تابلو باید به نحوی باشد که جاذب رطوبت و خودسوز نباشد. تابلوهای برق از جنس پلاستیک های مقاوم در برابر حرارت یا تمام فلزی نمونه ای از تابلوهای استاندارد می باشند.

 

2. IP مناسب تابلو با توجه به شرایط محیطی مکان نصب، کنترل شود. حداقل IP تابلوها در اماکن سرپوشیده IP23 و در اماکن روباز IP44 است.

 

3. رنگ تابلو باید کوره ای یا استاتیکی باشد.

 

4. ضخامت ورق تابلو باید مناسب باشد. بسته به محیط نصب تابلو و نوع کاربرد، ضخامت متفاوت است. در تابلوسازی از ورق با ضخامت 1/25 تا 2/5 میلی متر استفاده می شود. ورق با ضخامت 2 تا 2/5 میلی متر در مکان هایی که احتمال ضربه مکانیکی وجود دارد، استفاده می شود.

5. در محل هایی که تابلو در دسترس عموم است، باید درب آن مجهز به قفل باشد و کلیه کلیدها، لوازم و تجهیزات کنترل تابلو در پشت آن قرار گرفته باشد.

  مکان تابلو

مکان قرارگیری تابلو باید دارای مشخصات زیر باشد.

1. در اطراف تابلو باید فضای کافی برای انجام عملیات و تعمیرات و بازدید و ... وجود داشته باشد.

2. از محل نصب تابلو اعم از اتاق مخصوص یا فضای عمومی نباید هیچ گونه دودکش یا لوله های حامل آب، گاز و حرارت مرکزی و غیره عبور نماید یا آن را قطع کند. همچنین مسیر مدارها باید به نحوی انتخاب شود که حرارت تأسیسات دیگر، مانند لوله های آب گرم، بخار، دودکش ها و نظایر آن، بر روی مدارها اثر سوء نداشته باشد.

3. محل نصب باید فضای کافی برای نصب ترمینال اتصال زمین و قرار دادن ریل های مینیاتوری و ... و همچنین انجام سیم کشی های مربوط به آن را داشته باشد.

 

4. تابلو برق اصلی (تابلوی کنتوری) باید نزدیک درب ورودی نصب شود به نحوی که شخص قرائت کننده کنتور نیازی به وارد شدن در محوطه مسکونی را نداشته باشد.

5. تابلوی کنتور باید با هماهنگی مهندس ناظر برق، امور برق منطقه ای و با رعایت کامل استاندارد و مصوبه های ابلاغی اجرا و نصب شود.

 

قبل از طراحی، باید طراح درخواست انشعاب برق و مقدار دیماند را تحویل اداره برق دهد تا اداره برق، محل دقیق تابلو اصلی برق ساختمان را مشخص کند. در مرحله آخر ناظر باید مطابق با استفاده از آن، نظارت بر جانمایی تابلو را انجام دهد.

 

اتصال زمین بدنه تابلو

  بدنه تابلو باید مجهز به ترمینال علامت گذاری شده اتصال زمین باشد و این ترمینال به شینه یا ترمینال حفاظتی (PE یا PEN) وصل شود.
کليد کمپکت 16 آمپر چهار پل NSX100B ، 

LV429567 ، 


کاتالوگ کالا ، 

فنی
کد فنی LV429567
رنج جریان(آمپر) 11-16A
قدرت قطع 25KA
واحد تریپ TM16D

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کليد کمپکت 16 آمپر چهار پل NSX100B

  • 0 ریال


تعداد بازدید: 982

برچسب ها: کليد کمپکت 16 آمپر چهار پل NSX100B