• سنسور کنترل سرعت

سنسور کنترل سرعت در حرکت دورانی----

XS530B1PAM12----اطلاعات بيشتر----

سنسورهای القائی (سلفی)

   سنسورهای القایی سنسورهای بدون تماسی هستند که تنها در مقابل فلزات عکس العمل نشان می دهند. این سنسورها قابلیت فرمان دادن به رله ها، شیرهای برقی، سیستم های اندازه گیری و مدارات کنترل الکتریکی را دارند. سنسورهای القایی در انواع و ترکیب های مختلفی ساخته می شوند. سنسورهای القایی با مقادیر ولتاژی متفاوت 10 تا 230 ولت مستقیم و 20 تا 265 ولت متناوب کار می کند. قسمت اصلی سنسورهای القایی، یک سیم پیچ است که با خاصیت الکترومغناطیسی، وجود قطعات فلزی را حس می کند. مدار نوسان سازی که در داخل سنسور تعبیه شده است باعث ایجاد میدان مغناطیسی از قسمت انتهایی سنسور می شود.


اساس کار سنسورهای القائی:

   یک سنسور القایی از یک نوسان ساز Oscillator، دمودلاتور Demodulator، تریگر Trigger و قسمت خروجی Out put تشکیل شده است. نوسان ساز، ولتاژ متناوب تولید کرده و پس از تنظیم شدن، به سیم پیچ داده می شود. این سیم پیچ میدان الکترومغناطیسی لازم را تولید می کند.

توسط نوسان ساز، میدان مغناطیسی در یک جهت معین منتشر می شود، به طوری که میدان مغناطیسی تولید شده در یک محدوده مشخصی فعال بوده و فقط در این منطقه امکان قطع و وصل سنسور وجود دارد. هنگامی که جریان برق سنسور وصل می گردد، نوسان ساز شروع به نوسان نموده و جریان مشخصی از آن عبور می کند. اگر یک جسم هادی جریان الکتریکی، در میدان مغناطیسی وارد گردد، در آن جریان گردابی به وجود آمده و قسمتی از انرژی اسیلاتور را جذب می کند، که این خود باعث تغییر میزان جریان مصرفی در نوسان ساز می گردد. این تغییرات در مدارات الکترونیکی سنسور تجزیه و تحلیل و خروجی سنسور قطع و یا وصل می شود.
فنی
جنس بدنه فلزی
خروجی سنسور DC
درجه حفاظت IP IP67
نام اختصاری XS5
نوع اندازگیری سنسور القايی مجاورتی
نوع خروجی PNP
نوع سیم بندی سه سیمه
ولتاژ تغذیه 12...48VDC
کاربرد سنجش میزان دوران
کد فنی XS530B1PAM12

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

سنسور کنترل سرعت

  • 0 ریال


تعداد بازدید: 221

برچسب ها: سنسور کنترل سرعت