• سنسور فتو الکتریک رفلکتوری

سنسور فتو الکتریک رفلکتوری----

XUB1BPANL2----


کاتالوگ----


اطلاعات بيشتر----

نکات کلی مربوط به انتخاب و خرید ابزار دقیق

1-      تصمیم گیری در تیم مهندسی (فنی و تولید):

در بعضی از شرایط افراد تیم تولید می توانند اطلاعات کاملی از نیاز خود در اختیار تیم فنی قرار داده و از این طریق تیم فنی را در انتخاب ابزار دقیق سیستم یاری دهند.

 

2-      تعیین پارامترهای فرآیند:

این پارامترها می تواند با در نظر گرفتن مواردی مانند آلودگی، نویز، دمای محیطی، شرایط کاری خاص و ... باشد.

 

3-      حداقل دقت(Precision) و صحت (Accuracy):

این دو فاکتور نیز نقش مهمی در انتخاب یک ابزار دقیق کاربردی ایفا می کند. در اندازه گیری تعاریفی وجود دارد که گاه ممکن است با هم اشتباه گرفته شوند. از جملۀ این تعاریف، دو تعریف بسیار مهم «صحت و دقت» است. در حقیقت برای صحت و دقت تعریف مستقل و روشنی بیان نشده است، اما با یک مثال ساده تفاوت این دو را مرور می کنیم. فرض کنید طول یک جسمی با مقدار مشخص را می خواهیم اندازه بگیریم. اگر با تکرار اندازه گیری به رقم معلوم ذکر شده نزدیک تر شویم، آنگاه صحت اندازه گیری ما در حال بهبود یافتن است. حال چنانچه با تکرار اندازه گیری نتایج بهم نزدیکتر بشود (هر چند که با مقدار واقعی اندازه ده اختلاف داشته باشد) آن گاه اندازه گیری ما دارای دقت است. در این حالت اندازه گیری انجام شده هم دارای دقت و هم تکرارپذیری مناسب است، اما شاید صحت دستگاه مناسب نباشد. در حقیقت، برای بیان دقت در اندازه گیری نیازی به دانستن مقدار واقعی اندازه ده نیست و دقت بیشتر با تکرارپذیر بودن آزمایش مفهوم پیدا می کند. نکتۀ دیگر اینکه در یک دستگاه اندازه گیری تنها درستی آن قابل تنظیم است ولی دقت دستگاه قابلیت تنظیم را ندارد. تغییرات در درستی یک دستگاه با اعمال تنظیم های ویژه در ادوات پیش بینی شده حاصل خواهد شد، اما تأثیرپذیری دقت دستگاه بیشتر از جنس قطعات مختلف تشکیل دهندۀ آن است. لذا، در انتخاب دستگاه بایستی به هر دو ویژگی توجه شود.

 

4-      حداکثر دمای کاری (Working Temprature) و دمای تمیز کردن (دمای دوره ای) (Cleaning Temprature):

به عنوان مثال در بعضی از فرآیندهای تولیدی مانند مواد شوینده، شامپو و... تجهیزات به صورت دوره ای توسط بخار شسته می شوند بنابراین در انتخاب ابزار دقیق می بایست دمای کاری بخار شستشو دهنده را در نظر گرفت. برای چنین شرایطی بهترین راه مشورت با واحد کنترل کیفیت می باشد. از طرف دیگر حداکثر دمای کاری بیان می کند که تا چه محدوده ای از دما ابزار دقیق می تواند کار خود را بدون مشکل و صدمه دیدن انجام دهد.

 

5-      زمان پاسخگویی ابزار دقیق (Response Time): در انتخاب اجزاء مختلف و متعلقات یک سیستم کنترل بایستی دقت شود که تمام اجزاء با هم و با سیستم کنترل دارای هماهنگی و از نظر دقت و صحت در یک کلاس قرار داشته باشند. یکی از ویژگی هایی که در انتخاب ابزار دقیق باید به آن توجه شود، زمان پاسخگویی آن دستگاه است که لازم است با زمان پاسخگویی سیستم کنترل در یک رده قرار گیرد. لذا انتخاب زمان پاسخگویی دارای یک نسخۀ واحد برای تمام ادوات نیست و بیشتر باید به ادوات بالادست آن رجوع شود.

 

6-      حداقل بازه عملکرد سنسور (Requied Sensor): توصیه می شود این بازده 20 درصد بیشتر از نیاز سیستم باشد به عنوان مثال برای اندازگیری دمای کاری بین 40 تا 120 درجه است از سنسوری استفاده کنیم که قدرت اندازه گیری دما در بازده 32 تا 144 درجه را داشته باشد یعنی 20 درصد بیشتر از نیاز سیستم. شایان ذکر است که هرچه بازه عملکرد بزرگتر انتخاب شود دقت اندازگیری پایین می آید بنابر این در انتخاب بازه عملکرد دقت کامل را داشته باشید. طبق یک دستور العمل کلی حداکثر مقدار اندازگیری شده توسط هر دستگاه باید در دو سوم بازۀ حسگر و نمایش دهنده قرار گیرد.   
فنی
جنس بدنه فلزی
خروجی سنسور 1NO - PNP
درجه حفاظت IP IP67
طول کابل 2 متر
فاصله تشخیص 4 متر
نام اختصاری XUB
نوع اندازگیری رفلکتوری
نوع سیم بندی سه سیمه
ولتاژ تغذیه 12..24VDC
کد فنی XUB1BPANL2

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

سنسور فتو الکتریک رفلکتوری

  • 0 ریال


تعداد بازدید: 79

برچسب ها: سنسور فتو الکتریک رفلکتوری