رله هوشمند مدولار زلیو لاجیک 20 ورودی-خروجی ، 

SR2B201FU ، 


کاتالوگ ، 


اطلاعات بيشتر ، 

مفهوم کنترل کننده های قابل برنامه ریزی PLC

    PLCکنترل کننده نرم افزاری است که در قسمت ورودی اطلاعاتی را به صورت باینری دریافت و آنها را طبق برنامه ای که در حافظه اش ذخیره شده پردازش میکند سپس نتیجه عملیات را از قسمت خروجی به صورت فرمان هایی به گیرنده ها و عملگرها ارسال می کند. به عبارت دیگر PLC یک کنترل کننده منطقی است که می توان منطقۀ کنترل را توسط برنامه برای آن تعریف نمود و در صورت نیاز به راحتی آن را تغییر داد.

   امکان تعریف مدهای مختلف برای ترمینال های ورودی - خروجی یکPLC  این قابلیت را فراهم کرده تا بتوان PLC را مستقیماً به المان های دیگر وصل کرد علاوه بر اینPLC  شامل یک واحد پردازشگر مرکزی (CPU) است که برنامه کنترلی مورد نظر را اجرا میکند. این کنترلکننده آنقدر قدرتمند است که می تواند صدها ورودی – خروجی را در مدهای مختلف آنالوگ یا دیجیتال و همچنین صدها تایمر - کانتر  را کنترل نماید و همین امر باعث شده بتوان هر سیستمی از سیستم کنترل ماشین های با چند ورودی – خروجی که کار ساده ای مثل تکرار یک سیکل کاری کوچک انجام می دهند گرفته تا سیستم های بسیار پیچیدۀ تعیین موقعیت و مکان یابی را کنترل نمود. این سیستم میتواند بدون نیاز به سیم بندی و قطعات جانبی و فقط از طریق نوشتن چند برنامه کنترل و استفاده شود.


زمان پاسخگویی PLC

   زمان پاسخگویی PLC بستگی به سرعت پردازشCPU  مدل انتخاب شده PLC و حجم برنامه دارد. اجرای هر خط برنامه در رله های هوشمند زلیوی اشنایدر از یک میکروثانیه تا ۱۰ میلی ثانیه می باشد. در مواقعی که ورودی – خروجی ها از PLC  دور باشد به منظور نقل و انتقال سیگنال ها زمان اسکن اطلاعات بیشتر میشود. همچنین مانیتور کردن برنامۀ کنترل، اغلب به زمان اسکن می افزاید چراکه پردازشگر PLC باید وضعیت کنتاکتورها، رله ها، تایمرها و... را روی HMI یا هر وسیله نمایشگر دیگری بفرستد.


اجزاء ورودی و خروجی

   هوشمند بودن سیستم اتوماسیون بیشتر مربوط به توانایی PLC در خواندن سیگنال های ارسالی از انواع ورودیها، شستی ها و سنسورها است.

قطعات ورودی نظیر شستی های استارت/استوپ، سوئیچ ها، میکرو سوئیچ ها، سنسورهای فتو الکتریک، حسگرهای مجاورتی، حسگر تعیین سطح، ترموکوبل، ترمیستور و... هستند. PLC از این سنسورها برای انجام عملیاتی نظیر تشخیص قطعه روی نوار نقاله، تشخیص رنگ، تشخیص سطح مایعات داخل مخزن، آگاهی داشتن از مکانیزم حرکت و موقعیت جسم، فشار مخازن و بسیاری موارد دیگر استفاده میکند.

سیگنال های ورودی به صورت دیجیتال و آنالوگ هستند که در هر صورت ورودیهای PLC را میتوان در مدهای مختلف تنظیم و مورد استفاده قرار داد.

یک سیستم اتوماسیون شده بدون داشتن قابلیت اتصال به تجهیزات خروجی از قبیل موتور، اینورتر، شیر برقی، هیتر و... کامل نخواهد بود. تجهیزات خروجی، نحوه عملکرد سیستم را نشان میدهند و مستقیما تحت تأثیر اجرای برنامه کنترلی سیستم هستند. در خروجی های PLC نیز مدهای مختلفی برای اعمال سیگنال به المان های خروجی وجود دارد.
فنی
تعداد خطوط برنامه نویسی 0 تا 500 خط با برنامه نویسی FBD فانکشن بلاک -
0 تا 240 خط با برنامه نویسی نردبانی
زمان تناوب 6 تا 90 میلی ثانیه
زمان پشتیبانی 10 سال در 25ºC
کلاک دارد
کد فنی SR2B201FU
نوع استفاده زلیو لاجیک
نوع عملکرد رله هوشمند کمپکت
تعداد خروجی 8 خروجی (رله ای)
جریان خروجی 8 آمپر برای همه خروجی ها
ولتاژ تغذیه 100 تا 240 ولت AC
تعداد ورودی گسسته 12
نوع کنتاکت NO برای خروجی رله
خصوصیات ظاهری
صفحه نمایش گرافیکی دارد
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IP

IP20-terminal block-conforming to IEC 60529
IP40-front panel-conforming to IEC 60529

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

رله هوشمند مدولار زلیو لاجیک 12 ورودی-خروجی


تعداد بازدید: 1216

برچسب ها: رله هوشمند مدولار زلیو لاجیک 20 ورودی-خروجی