• رله کنترل سطح مایع

رله کنترل سطح مایع - RM35----

RM35LM33MW----


کاتالوگ----


اطلاعات بيشتر----

   بسیاری از کارخانجات صنعتی مانند کارخانجات فعال در صنایع شیمیایی، بهداشتی، غذایی، ساختمانی و غیره ملزم به ذخیرۀ مواد جامد در مخازن می باشند. از این رو مهندسان ابزار دقیق آن صنایع مجبور به اندازگیری و کنترل سطح مواد جامد و به تبع آن اندازگیری حجم مواد درون مخازن هستند. به طور کلی تکنیک های مختلفی جهت اندازگیری سطح مایعات و جامدات وجود دارد و در هر کاربرد می توان حداقل یکی از این تکنیک ها را به کاربرد.

   کارخانجاتی که با مواد جامد بسته بندی نشده و یا مایعات سر و کار دارند باید محتویات درون مخازن را اندازگیری کنند. تفاوت هایی که بین جامدات و مایعات وجود دارد موجب پیچیده تر شدن اندازگیری حجمی و جرمی مواد جامد می شود.

   بعضی از مواد جامد به صورت دانه دانه هستند و می توانند به ذرات کوچک تر تقسیم شده و به صورت ناموزون در مخزن انباشته شوند؛ در صورتی که سطح مایعات به صورت موزن و یکنواخت در مخزن پر شده و بالا می آید. مایعات حتی آن دسته که گران روی بالا دارند در نهایت به یک سطح یکنواخت و شکل یکسان در مخزن می رسند. در صورتی که در اکثر مواد جامدات، توده (کوپه) در مخزن تشکیل می دهند.

   سطح مادۀ جامد پس از انباشته شدن می تواند به صورت کاملاً یکنواخت باشد و یا با شیب خاصی انباشته شود که بستگی به ماده و عامل های دیگر دارد. به طور مثال گلوله های پلاستیکی کروی کپه های باند تشکیل نمی دهند. زیرا آنها به سمت پایین کپه می غلتند. اما موارد دیگر، حتی آن هایی که چسبنده نیستند، می توانند کپه های بلندتری به خاطر شکل ذرات و یا چسبندگی طبیعی ایجاد کنند. در اکثر موارد زاویه ی شیب مواد جامد بین 30 تا 45 درجه خواهد بود. حتی خاک خیس اگر بتواند آزادانه حرکت کند با زاویۀ شیب بیشتر از 45 درجه انباشته نخواهد شد. یک مخزن کروی با ته مخروطی را در نظر بگیرید مخزن از یک لوله که بالای آن نصب شده است پر می شود. خروجی مخزن در پایین آن قرار دارد و دیواره های مخروطی با شیب 45 درجه به خروجی می رسند. هنگامی که مخزن در حال پرشدن می باشد مواد زیر لولۀ ورودی انباشته می شوند.

  وقتی مرحلۀ پر شدن به اتمام می رسد یک انباشتۀ مخروطی با زاویۀ شیب آن ماده وجود خواهد داشت. زاویۀ شیب آب پس از پر شدن در مخزن صفر درجه می باشد. و این بدان معنی است که سیالات در سطح یکنواخت پر شده و بالا می آیند.


   معرفی فناوری های اندازگیری سطح جامدات

   تکنیک های اندازگیری سطح جامدات معمولاً از بالا به ته مخزن هستند که دستگاه سطح بر بالای مخزن و رو به پایین (به طرف) ماده نصب می شود. هرفناوری ویژگی خاص خود را دارد و باتوجه به مشخصات مادۀ جامد درون مخزن بهترین گزینه باید انتخاب شود.


   روش های اندازگیری سطح و حجم جامدات:

·         اندازگیری راداری

·         اندازگیری به روش خازنی

·         اندازگیری به روش ارتعاشی

·         اندازگیری صوتی ( اولتراسونیک)

·         اندازگیری به روش سطح سه بعدی

 فنی
تنظیم زمان تاخیر 0.1...5 ثانیه
درجه حفاظت IP IP30
روش اندازگیری تشخیص مقاومتی
محدوده اندازه گیری 250 اهم ...1مگا اهم
نام اختصاری RM35L
نوع اندازگیری سه فاز
کاربرد رله کنترل سطح مایعات
کد فنی RM35LM33MW

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

رله کنترل سطح مایع

  • 0 ریال


تعداد بازدید: 402

برچسب ها: رله کنترل سطح مایع