• کلید مينياتوری  تک پل 20 آمپر

کلید مينياتوری تک پل 20 آمپر ،

MS1PC20 ،اطلاعات بيشتر ،

کلیدهای مینیاتوری دورمن اسمیت از دو مکانیزم برای عملکرد خود استفاده می کنند:
  • عملکرد بیمتالی برای حفاظت اضافه بار
  • عملکرد مغناطیسی جهت حفاظت از اتصال کوتاه


ویژگی کلیدهای مینیاتوری دارای پل نول (تک فاز با نول و سه فاز با نول)

   جهت حفاظت کامل مدار علاوه بر قطع فاز، نول مدار نیز قطع می گردد. البته باید در نظر داشت استفاده از قطع نول همیشه مجاز نیست.

طبق استاندارد پل طراحی شده برای قطع و وصل نول باید دارای مشخصات ذیل باشد:

·         در زمان وصل، قبل از فاز وصل شود.

·         در زمان قطع، دیرتر از فاز و با تأخیر عمل نماید.

   در صورت تسریع در قطع یا تأخیر در وصل نول، خطر برقدار شدن نول و در نتیجه امکان آسیب رسیدن به تأسیسات و وسایل الکتریکی وجود خواهد داشت. ضمناً در مسیر عبور جریان از قسمت نول کلید، رله حرارتی و مغناطیسی وجود ندارد، بنابراین قسمت مربوط به قطع نول در اصل یک کلید می باشد. از این رو اتلاف توان و افت ولتاژ در کلیدهای دارای نول، 50 درصد کمتر از کلیدهای مینیاتوری دو پل می باشد.


کلیدهای مینیاتوری  DC

   کلیدهای مینیاتور DC علاوه بر داشتن رله مغناطیسی معمول، دارای رله مغناطیسی مخصوص جهت کار در جریان DC هستند. ساختار این کلیدها به گونه ای طراحی شده تاضمن قطع جریان، با دارا بودن میدان مغناطیسی مناسب از ایجاد جرقه و آسیب دیدن کنتاکت ها جلوگیری نماید. بنابراین می توان کلیدهای  DCرا در مدار AC استفاده نمود ولی استفاده از کلیدهای AC در مدار DC تحت هیچ شرایطی مجاز نمی باشد. استفاده از کلید مینیاتوری در مدار می تواند خطراتی همچون عدم قطع در زمان اتصال نامناسب را ایجاد نماید. علاوه بر دلایل فوق به علت عدم محدود شدن جریان های اتصال کوتاه در کلید AC استفاده شده در مدار DC، عمر دستگاه ها تجهیزات و سیم کشی ها کوتاه تر می شود. موج جریان AC، گذر از صفر دارد ولی DC ندارد لذا قطع در AC راحت تر است. این کلیدها در انواع تک پل و دو پل تولید می شوند و قادرند تا ولتاژهای 250 ولت DC را برای هر پل تحمل کنند. در برخی موارد کلیدهای مجزا کننده دارای شکل ظاهری مشابه با کلیدهای مینیاتوری می باشند.
فنی
کد فنی MS1PC20
تعداد پل تک پل
نوع ولتاژ AC
جریان نامی پیوسته (آمپر) 20 آمپر
کاربرد محصول مخصوص سیستم موتوری
C curve
ظرفیت قطع 6KA

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کلید مينياتوری تک پل 20 آمپر


تعداد بازدید: 950

برچسب ها: کلید مينياتوری تک پل 20 آمپر