• رگولاتور هوشمند 12 پله - VPL12

اصلاح ضریب توان به کمک فیلتر اکتیو موازی

   هارمونیک ها، ولتاژ جریان سینوسی هستند که فرکانس آنها مضرب صحیحی از فرکانس نامی سیستم (50 هرتز) است. شکل موج های اعوجاج یافته می توانند به مؤلفه فرکانس اصلی و تعدادی هارمونیک تجزیه شود. در شبکۀ قدرت، اعوجاج هارمونیکی به دلیل وجود مشخصۀ غیر خطی تجهیزات و بارها ایجاد میشود که امروز در شبکه ها به طور وسیعی استفاده می شوند.


اثرات مخرب هارمونیک ها

   اثرات تعیین کننده و عمدۀ هارمونیک ها عبارتند از:

  • اختلالات مخابراتی
  • نویز اضافی در موتور و دیگر وسایل
  • عملکرد نامناسب وسایل کنترل کننده
  • تلفات اضافی در خازن ها و ماشین های الکتریکی
  • عملکرد نامناسب سیستم های تولید کننده سیگنال و رله های حفاظتی

   

   برای رفع مشکل هارمونیک ها می توان از فیلترهای اکتیو استفاده کرد. همانطور که در تصویر زیرملاحظه می شود فیلترهای اکتیو موازی نزدیک مصرف کننده و به صورت موازی با آن به شبکه وصل میشود. هدف اصلی از به کارگیری این وسیله، تزریق هارمونیک های جریان (برابر هارمونیک های جریان بار) به نقطۀ اتصال می باشد. در این صورت جریان کشیده شده از منبع عاری از هارمونیک خواهد بود. یکی ازکاربردهای فرعی فیلترهای اکتیو موازی جبران توان راکتیو می باشد. بدین صورت که علاوه بر تزریق جریان هارمونیکی، جریان راکتیو را نیز به نقطۀ اتصال تزریق می کنند و در واقع مشابه خازن، توان راکتیو جاری شده در شبکه کاهش می یابد.


                           


ضریب توان اقتصادی

   هزینۀ برق مصرفی در تعرفه های چند قسمتی، به وسیله نصب خازن در مدار که منجر به کاهش توان راکتیو میشود، انجام می گردد. اما به جهت هزینه بر بودن نصب خازن لازم است به هزینه انرژی الکتریکی و هزینۀ نصب و راه اندازی خازن توجه شود و با توجه به این هزینهها اقتصادیترین ضریب توان تعیین شود. بدیهی است برای تعرفه های یک قسمتی، ضریب توان اقتصادی بی معنی است چرا که در این نوع تعرفه، هزینه انرژی راکتیو و جریمه پایین بودن ضریب توان اعمال نمی شود.
رگولاتور هوشمند 12 پله - VPL12 ، 

VPL12N ، 


کاتالوگ ، 


فنی
کد فنی VPL12N
نام اختصاری VPL12
نوع ولتاژ 110VAC 50/60 Hz،
220VAC 50/60 Hz،
380VAC 50/60 Hz
کاربرد محصول تصحیح ضریب قدرت
نوع اندازه گیری دمای محیط داخل تابلو - گام های اتصال خازن ها - کسینوس فی متر - ثبت تاریخ هشدارها - جریان راکتیو ، جریان بار ، ولتاژ ، توان - تعداد دفعات قطع و وصل خازن ها - اعوجاج هارمونیک ولتاژ
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IP IP41

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

رگولاتور هوشمند 12 پله - VPL12


تعداد بازدید: 878

برچسب ها: رگولاتور هوشمند 12 پله - VPL12