• کليد کمپکت 32 آمپر سه پل NSX100B


منحنی قطع رله های حفاظتی حرارتی- مغناطیسی  TM32D/TM40D/TM40G

کليد کمپکت 32 آمپر سه پل NSX100B ، 

LV429555 ، 


کاتالوگ کالا ، 


اطلاعات بيشتر ، 

جریان اتصال کوتاه

   جریان اتصال کوتاه در یک مدار معیوب بروز می کند. در طول هر مدار یا در داخل دستگاهی که آن را تغذیه یا کنترل می کند ممکن است اتصال کوتاه بروز کند. اتصال کوتاه شدن یک مدار یعنی وصل شدن یک یا چند هادی از آن مدار که در حالت عادی دارای پتانسیل های مختلف می باشند از طریق امپدانسی بسیار کوچک به هادی های دیگر، که ممکن است به قرار زیر باشند:

1.       هادی حفاظتی

2.       هادی های اتصال زمین

3.       هادی های برقدار مدارهای دیگر

4.       هادی های برقدار دیگر همان مدار (هر ترکیبی از یک یا دو یا سه فاز و یا نول)

5.       بدنه های هادی تجهیزات الکتریکی که در در حالت عادی برقدار نمی باشند ولی در حالت خطا ممکن است برقدار شوند.

6.       بدنه های هادی بیگانه مانند مواقعی که بدنه فلزی وسایل غیر برقی به تصادف برقدار می شوند مثل لوله های آب، بدنه هادی وسایل غیر برقی

   بسته به دوری و نزدیکی نقطه اتصال کوتاه به منبع تغذیه و مشخصه های مدار، شدت جریان اتصال کوتاه ممکن است چند ده برابر یا چند صد برابر و حتی در برخی موارد چند هزار برابر نامی باشد. وظیفه طراح انجام محاسبات دقیق، برای این جریان می باشد.


حداکثر شدت جریان اتصال کوتاه در بدترین شرایط

   محاسبات اتصال کوتاه برای انتخاب شینه ها، مقره ها و کنترل ایستادگی کابل ها، تجهیزات قطع و صل، کنترل و حفاظت، از نظر توانایی ایستادگی آنها در برابر نیروهای دینامکی و همچنین برای کنترل همه اجزای مدار از نظر ایستادگی در برابر دمایی که به وجود می آید، مورد استفاده قرار می گیرد. پارامتر مذکور بر روی تجهیزات حفاظتی ثبت شده است.


حداقل شدت جریان اتصال کوتاه بین یک فاز و بدنه هادی حفاظتی در بدترین شرایط

   این شدت جریان، برای کنترل لوازم حفاظتی (فیوز، کلید مینیاتوری، کلید اتوماتیک) به کار می رود و هدف از محاسبه آن دستیابی حداقل جریان اتصال کوتاه در برخورد یک فاز به هادی حفاظتی یا بدنه هادی، برای اطمینان از قطع مدار در مدت زمان 0.4 ثانیه یا 5 ثانیه (بسته به کاربرد مدار) و قبل از آسیب دیدگی سایر اجزاء مدار می باشد.


جریان طراحی: جریانی که پیش بینی می شود مدار در شرایط نامی از خود عبور دهد.

اضافه بار: به اضافه جریانی اطلاق می شود که بدون رخ دادن اتصال کوتاه در مدار ایجاد شده باشد.

جریان خطا: جریانی است که در نقطه ای از شبکه، به واسطۀ بروز اتصالی در نقطه ای دیگر، عبور می کند.

جریان عملکرد (برای تجهیزات حفاظتی): جریان معینی که منجر به عملکرد حفاظت ها در زمانی مشخص (از پیش تعیین شده) می گردد.

اضافه جریان: عبارتست از هر جریانی که بیشتر از مقدار نامی باشد. در مورد هادی ها، جریان نامی همان جریان مجاز هادی در نظر گرفته می شود.

جریان مجاز: ماکزیمم جریانی که در شرایط معین می تواند برای مدت نامحدود از هادی عبور نماید بدون آنکه دمای آن در حالت دائمی از مرز مشخص تجاوز نماید.

جریان اتصال کوتاه: اضافه جریانی است که در اثر بروز اتصال کوتاه (که خود نتیجۀ قرار گرفتن یک امپدانس ناچیز بین قسمت های برق دار غیر هم پتانسیل می باشد) در خلال کار عادی سیستم رخ می دهد.

آشکار سازی اضافه جریان: مکانیسمی که اگر جریان یک مدار برای مدت معینی از یک حد تعیین شده بیشتر شود، آن را تشخیص می دهد.

 جریان نشتی: جریانی است که در اثر اتصالی یا آسیب دیدن بخشی از مدار یا وجود مشکلات عایقی یا وجود هارمونیک ها بین مدار الکتریکی و زمین یا بدنه های هادی بیگانه، برقرار می شود. این جریان، جریانی است که از مسیر ناخواسته عبور می کند (جریان اتصال کوتاه جریان نشتی محسوب نمی شود.)

 جریان باقیمانده: جمع جبری مقادیر آنی جریان هایی است که از همه هادی های برقدار یک مدار معین، در یک نقطه از تأسیسات الکتریکی عبور می کند. این جریان گاهی به غلط جریان اتصال به زمین نیز خوانده می شود.
فنی
کد فنی LV429555
رنج جریان(آمپر) 22-32A
ظرفیت قطع 25KA
واحد تریپ TM32D

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کليد کمپکت 32 آمپر سه پل NSX100B


تعداد بازدید: 1164

برچسب ها: کليد کمپکت 32 آمپر سه پل NSX100B