• ترانس جریان CT

ترانس رله نشتی جریان با قطر 120 میلی متر ، 

50440 ، 


کاتالوگ ، 


ترانس های اندازه گیری جریان

   ترانس های جریان برای تبدیل جریان زیاد به مقدار کم (معمولاً 1 یا 5 آمپر) برای وسایل اندازه‌گیری و رله‌های حفاظتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. سیم پیچ اولیۀ ترانس جریان به صورت سری در مدار قرار گرفته و جریان آن هم همان جریان خط است. مقادیر نامی ترانس جریان بر حسب نسبت تبدیل آن مشخص می‌شود (مثلاً  600 به 5،  800 به 5، 1000 به 5 آمپر). موضوعی که مهم است مقدار نامی جریان (1 یا 5 آمپر) در طرف ثانویه ترانس است. وسایل حفاظتی و اندازه گیری نیز به صورت سری با ثانویه ترانس جریان متصل می‌گردند.

   در ساخت ترانس های با جریان ثانویه 1 آمپر، مسئله‌ای که وجود دارد این است که اگر به طور اتفاقی مدار ثانویه باز بماند، ولتاژ بیشتری نسبت به حالت 5 آمپر در دو سر سیم پیچ ها به وجود می آید. ضمناً هزینه ساخت این ترانسها به دلیل افزایش تعداد دورهای سیم پیچ ثانویه بیشتر است. توجه به این ملاحظات باعث می‌شود که وقتی مسائل مرتبط به ترانس در فواصل کوتاه قرار دارند از خروجی های 5 آمپر استفاده شود.

   برای انتخاب ترانس‌های جریان در صنعت، معیارهای مختلفی وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از: ولتاژ عایقی، جریان نامی اولیه و ثانویه، توان نامی؛ جریان قابل تحمل کوتاه و مدت زمان آن، جریان دینامیکی اتصال کوتاه در اولیه، فرکانس سیستم، ابعاد ترانس و کلاس دقت.
فنی
کد فنی 50440
نام اختصاری MA120
کاربرد محصول ترانس نمونه گیری جریان
نسبت ترانس 1/1000
جریان کاری(آمپر) 250 آمپر
نوع اندازه گیری جریان
ابعاد
قطر داخلی 120 میلی متر
محیطی
درجه حفاظت بر حسب IP IP30

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ترانس جریان CT


تعداد بازدید: 868

برچسب ها: ترانس جریان CT